Strona główna Aktualności Znika tramwaj do Łodzi. Zastąpią go autobusy

Znika tramwaj do Łodzi. Zastąpią go autobusy

8
PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego i Lutomierska, korzystający z komunikacji miejskiej, od najbliższej niedzieli jadąc do Łodzi i wracając z niej będą podróżowali innym środkiem transportu. Tramwaje zostaną zastąpione przez autobusy linii 43. 

Jak to ma wyglądać w praktyce? Linia 43A połączy dworzec Łódź Kaliska z Konstantynowem Łódzkim, biegnąc aleją Bandurskiego ulicami Krzemieniecką i Konstantynowską i dalej wzdłuż torów tramwajowych. Ta trasa będzie obsługiwana również autobusami linii 43B, które bieg zakończą jednak nie w Konstantynowie Łódzkim, tylko na placu Jana Pawła II w Lutomiersku. Jadąc z Łodzi „zahaczą” jeszcze o Kazimierz (w przeciwną stronę już nie).

Urzędnicy zapewniają, że wyraźnie skróci się czas podróży. Wyliczyli, że na Zdrowie zajmie ona z Lutomierska 36 minut, a z Konstantynowa Łódzkiego 17 minut (teraz było to odpowiednio 60 i 30 minut). Nowością na trasie będą przystanki na żądanie.

Aby ułatwić pasażerom możliwie szybkie dotarcie do łódzkiego placu Wolności i Manufaktury, linia 43 zostanie skomunikowana na Zdrowiu z linią tramajową 7B, która będzie kursować z pętli Zdrowie na plac Niepodległości przez ulice: Legionów, Zachodnią, Kościuszki, Piotrkowską (przystanek przesiadkowy przy skrzyżowaniu ul. Konstantynowskiej z ul. Krakowską).

Linię N9 zastąpi autobus. Przebieg jego trasy to w Konstantynowie plac Wolności – Jana Pawła II – Łódzka, natomiast w Łodzi Konstantynowska, Zielona – Kościuszki/Zielona (strefa przystanków autobusów nocnych), Kościuszki/Zielona – Kościuszki, Struga, Żeligowskiego, Zielona, Konstantynowska. Dalej autobus pojedzie ulicami Łódzką i Jana Pawła II w Konstantynowie, gdzie zakończy bieg na placu Wolności.

Poniżej obowiązujące od 3 marca rozkłady:

8 KOMENTARZE

 1. Od marca nie jezdza takze pksy na plac niepodleglosci w lodzi. Konstantynowski urzad nie chcial podobno dolozyc sie do lutomierska wiec teraz nie mamy kolejnego polaczenia. ZACZYNAM NABIERAC PRZEKONANIA ZE NOWY BURMISTRZ TO TOTALNE NIEPOROZUMIENIE.

 2. Nowy burmistrz nie sprawdza sie na stanowsku jak widac. A szkoda bo obiecywal wiele. Na razie inwestuje w przebudowe chodnika i wejdcia do lokali gdzie apteke ma jego ziomek. Czy tulko takie inwestycje uznaje za pilne?

  • Jest to oczywiście zaniedbanie poprzedniej ekipy, która mając wiele lat na przygotowanie gruntu pod remont nic takiego nie zrobiła. Jest to wielomilionowa inwestycja, której w pół roku się nie rozstrzygnie.

   • Widzialy galy co braly. Mial czas na opracowanie stratrgii, la nie tylko puste hasla wyborcze. Na razie poczatek rzadow burmistrza wyglada tragicznie. Tu jednak nie mozna siedziec tylko na dupsku jak w Pabianicach. Trzeba energiczniej dzialac.

 3. Nikt jak dotąd nie zwrócił uwagi ze aby przesiasc się z autobusu 43 na tramwaj 9 czy 7 trzeba pokonać pieszo duży odcinek drogi przechodząc przez 2 jezdnie pokonać 2 razy zmianę świateł. Dla mnie jako osoby niepełnosprawnej jest to duże utrudnienie.Podobnie dla osób starszych

   • Mieszkaniec, ale co to za podejście „żeby sąsiadowi nie było lepiej”? Się dziwić, że w tym kraju takie wojenki polityczne non stop się rozgrywają jak ludzie tacy zawistni. Przykre to bardzo.
    Pani Krystyno, dokładnie o tym samym pomyślałem jak przeczytałem o „skomunikowaniu” autobusu z linią 7B, bez sensu. To nie jest żadne „skomunikowanie”, a jedynie rozwiązanie problemu „na odczepne”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here