Strona główna Aktualności Znamy wyniki sondy ws. szczepień na COVID-19

Znamy wyniki sondy ws. szczepień na COVID-19

0
PODZIEL SIĘ

Czytelnicy portalu konstantynow.info wzięli udział w ankiecie dotyczącej szczepień przeciwko koronawirusowi. Większość osób chce się zabezpieczyć przed COVID-19. 

W naszej sondzie zagłosowało 660 użytkowników. 56% (367 osób) zadeklarowała, że skorzysta z bezpłatnego szczepienia. 14% (92 osoby) jeszcze się zastanawia, a 30% (201 osób) nie wybiera się w tej sprawie do POZ.

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi?
 • Tak 56%, 367
  367 56%
  367 - 56% of all votes
 • Nie 30%, 201 Głosy
  201 Głosy 30%
  201 Głosy - 30% of all votes
 • Zastanawiam się 14%, 92
  92 14%
  92 - 14% of all votes
Liczba głosów: 660
2 stycznia 2021 - 13 stycznia 2021
Głosowanie zakończone

Wyniki sondy pokrywają się z tymi ogólnopolskimi. „Rzeczpospolita” opublikowała w czwartek najnowszy sondaż IBRiS, który został przeprowadzony w dniach 8–9 stycznia na 1100-osobowej grupie respondentów. Wynika z niego, że obecnie chce się zaszczepić przeciwko Covid-19 60,9% ankietowanych.

Sondaż przeprowadzony został również na portalu epainfo.pl. Wzięło w nim udział 3616 użytkowników z czego 49% (1763) było na „tak”, a 35% na „nie”. Reszta się zastanawia.

W piątek 15 stycznia rusza narodowy program szczepień.

15 stycznia rusza system zapisów dla osób powyżej 80. roku życia

18-22 stycznia zaszczepieni zostaną pensjonariusze DPS-ów

22 stycznia na szczepienie mogą się zgłaszać osoby po 70. roku życia

25 stycznia ruszą szczepienia dla osób powyżej 80. i 70. roku życia

– Jeśli nic się nie zmieni jeśli chodzi o dostawy szczepionek, osoby powyżej 60. roku życia będą mogły się zapisywać w drugiej połowie marca bądź na przełomie marca i kwietnia – powiedział minister Michał Dworczyk podczas konferencji prasowej.

Lista placówek w Konstantynowie Łódzkim, gdzie będą wykonywane szczepienia (ZOBACZ).

Jak zarejestrować się na szczepienie?

Seniorzy po osiemdziesiątce od 15 stycznia mogą zarejestrować się na szczepienie na trzy sposoby: telefonicznie, przez internet lub w punkcie szczepień.

Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989. Seniorzy mogą sami skontaktować się z infolinią lub może ich zapisać ktoś bliski z rodziny.

Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego, na który później zostanie wysłany SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Podczas rejestracji będzie można wybrać dokładny termin i miejsce szczepienia (nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani – można wybrać dowolny punkt).

Seniorzy mogą również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. W takim przypadku system automatycznie zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień blisko adresu pacjenta. Jednak również w tym przypadku senior będzie mógł wybrać inną datę i lokalizację szczepienia, wystarczy, że skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną dla siebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji senior otrzyma powiadomienie SMS. Kolejne przypomnienie o szczepieniu będzie wysłane dzień przed planowanym terminem.

Uwaga – aby skorzystać z rejestracji online, trzeba mieć Profil Zaufany. Osoby, które dotychczas go nie założyły, powinny skontaktować się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystać ze wsparcia swojej przychodni.

Seniorzy mogą również zarejestrować się na szczepienie, kontaktując się z wybranym punktem szczepień