Strona główna Sport (archiwum) Zawodnicy Piątki z kolejnymi, dobrymi wynikami

Zawodnicy Piątki z kolejnymi, dobrymi wynikami

0
Podopieczni konstantynowskiego klubu pojechali ostatnio na dwie duże imprezy sportowe. Z obu wrócili z bardzo dobrymi rezultatami.

Najpierw w Drzonkowie odbył się Puchar Polski, w którym wzięło udział 149 zawodników z 16 klubów z całej Polski. Podopieczni Piątki zanotowali następujące rezultaty.

W dwuboju trzecie miejsce zajęła Katarzyna Adamczyk, szóste Karina Łysakowska, siódme Antonina Sulak, szesnaste Martyna Kazuba, dwudzieste Linia Olczak, dwudzieste pierwsze Patryk Misztal, a Wiktoria Rucińska była trzydziesta trzecia.

Natomiast w trójboju dziewiąta była Patrycja Petera, jedenasty Szymon Iskra, siedemnasta Ada Rozberg, a dwudziesta druga lokata przypadła Dawidowi Romanowskiemu.

Zawodnicy Piątki pojawili się także na Pucharze Polski w Lublinie. Podopieczni trenerów Tomasza KotusaRoberta Żołądka oraz Roberta Bujnowicza wielokrotnie meldowali się w najlepszych trójkach swoich kategorii.

Bartosz Skóra został potrójnie ozłocony, bowiem okazał się bezkonkurencyjny na dystansach 50., 100. oraz 200. metrów w stylu klasycznym. Dawid Romanowski wywalczył za to srebro na dystansie 100. metrów stylem dowolnym oraz brąz na dystansie 50. metrów stylem dowolnym. Do tego dołożył siódme miejsce na 50. metrów stylem motylkowym.

Julia Klimczak stanęła za to na najniższym stopniu podium na dystansie 50. metrów stylem klasycznym. Niewiele do medalu zabrakło Szymonowi Iskrze, który był czwarty na 200. metrów stylem klasycznym. Zajął on także szóste miejsce na 100. metrów stylem klasycznym oraz ósme na 200. metrów stylem zmiennym.

Weronika Sterniczuk uplasowała się na ósmej lokacie na 200. metrów stylem zmiennym, a Ada Rozberg na dziewiątej lokacie na 50. metrów stylem dowolnym.