Strona główna Aktualności Zawieszą linię 43? „Sytuacja jest analizowana”

Zawieszą linię 43? „Sytuacja jest analizowana”

2
PODZIEL SIĘ
Głośno mówi się o zawieszeniu linii nr 43 na trasie z Łodzi do Lutomierska. Powodem ma być zły stan torowiska. Czy na trasę wyjedzie autobus zastępczy? Urzędnicy nabierają wody w usta. 

Nieoficjalna informacja brzmi: „od 3 marca nie pojedziemy już tramwajami linii 43A do Konstantynowa i 43B do Lutomierska. Powodem takiej decyzji, podobnie jak w przypadku linii do Zgierza i Ozorkowa, ma być zły stan sieci i infrastruktury wraz z podstacjami. W zamian, od tego dnia, mają zostać uruchomione autobusy zastępcze”.

Taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny, ale urzędnicy z Łodzi nie potwierdzają go. Rzeczniczka prasowa Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego po szczegóły odsyła do Zarządu Dróg i Transportu i ratusza. Oficjalny komunikat brzmi:

– Sytuacja linii 43 do Konstantynowa jest analizowana. O ewentualnych zmianach, jeśli takie się pojawią, będziemy na bieżąco informować – poinformował nas Piotr Wasiak z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

 

2 KOMENTARZE

  1. Na dość intensywnie użytkowanej trasie bez zatoczek autobusowych puszczenie regularnego autobusu nie gwarantuje punktualności. O wiele lepiej byłoby wyremontować torowisko, szczególnie że spora część trasy jest w dobrym stanie (głównie w samym Konstantynowie). I zdaje się, że prowadzono analizy wykonalności takiego remontu – cóż się z nimi więc stało, jakie są ich rezultaty?…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here