Za odpady wszyscy zapłacą tyle samo

  5
  PODZIEL SIĘ
  Stawka za odbiór odpadów będzie dla wszystkich identyczna, a jej wysokość wyniesie 32,50 zł miesięcznie za osobę. Decyzję w tej sprawie podjęli dziś na sesji radni z Konstantynowa Łódzkiego. 

  Ta była nadzwyczajna. Śmieci ponownie stały się tematem obrad, chociaż o gospodarce nimi dyskutowano również w listopadzie. Wtedy też została przyjęta uchwała, zmieniająca nie tylko cenę ich wywozu, ale również sposób naliczania opłat.

  Mieszkańcy domów jednorodzinnych mieli płacić wyższą, ujednoliconą stawkę, natomiast w przypadku budownictwa wielorodzinnego opłata miała być naliczana od ilości zużytej wody (koszt za 1 metr sześcienny był ustalony na poziomie 11,75 zł). Wejście tych zmian w życie zapowiadano od początku stycznia. Uchwałę zakwestionowała jednak Regionalna Izba Obrachunkowa w Łodzi, stwierdzając jej nieważność. 

  – Uwaga odnosiła się do zapisów związanych z metodą naliczania opłaty w zabudowie wielolokalowej. Użyte w uchwale określenie „wody zużytej na cele socjalno – bytowe” zostało podważone jako nieokreślone, co w konsekwencji mogłoby skutkować wśród mieszkańców wątpliwościami, jak naliczane są opłaty – wyjaśnia Marlena Kamińska, rzecznik prasowy magistratu.

  Radni nie poprawili uchwały. Zamiast tego uznali, że wszyscy, bez względu na to, czy mieszkają w budynkach jedno- czy wielorodzinnych, będą płacili tyle samo. Na decyzję radnych nie bez wpływu pozostał fakt, że uzależnianie stawek za odbiór odpadów od ilości zużytej wody, co próbowały wprowadzić w życie niektóre samorządy w Polsce, również było przez RIO kwestionowane. I jeśli chodzi o Konstantynów Łódzki taka sytuacja również mogła się zdarzyć.

  Zatwierdzona właśnie stawka wynosi 32,50 zł miesięcznie za osobę. To w porównaniu z obowiązującą o 8,60 zł drożej. Zgodnie z zapisem w uchwale ma zacząć obowiązywać od 1 lutego. W styczniu konstantynowianie zapłacą jeszcze 23,90 zł.

  5 KOMENTARZE

  1. Super wiadomosc. Wljak widac warto bylo zglosic sprawe do Izby. Chociaz Ona zachowala sie fair. Gdy tu pisalem sprzeciw usuwano moje komentarze

  2. Rozliczymy was Pseudo Radni w Następnych Wyborach wszyscy jesteście do wymiany Radni Bezradni szkoda komentować wasze zachowanie

  Comments are closed.