Strona główna Sport (archiwum) Wychowanek Piątki z medalami na igrzyskach

Wychowanek Piątki z medalami na igrzyskach

3

Jakub Kraska, który poleciał do Buenos Aires na III. Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie zanotował znakomite występy i do domu wróci z dwoma krążkami.

Pierwszym dobrym startem Polaka było zajęcie 5. miejsca w sztafecie 4×100 metrów kraulem mix. Polacy uzyskali czas 3:33.08, przegrywając z czwartą drużyną o zaledwie 5 setnych sekundy. Do brązowego medalu zabrakło nam za to niespełna 3 sekund. Najlepsi, z czasem 3:28.50 okazali się Rosjanie. Dodatkowym sukcesem Kraski było to, że płynąc na pierwszej zmianie uzyskał czas 49.12, który jest jego nowym rekordem życiowym, a zarazem rekordem Polski 18-sto latków.

Następnego dnia Jakub miał swój pierwszy finał indywidualny. Mierzył się na dystansie 200 metrów kraulem i choć jego koronną konkurencją jest dystans 100 metrów, to i tutaj zaprezentował się znakomicie. Ostatecznie zajął 4. miejsce, uzyskując czas 1:48.65, przegrywając brązowy medal z Izraelczykiem Denisem Loktevem o zaledwie 12 setnych sekund. Triumfował Węgier Kristof Milak.

W końcu jednak szczęście uśmiechnęło się do wychowanka Piątki i po dwóch znakomitych miejscach przyszedł w końcu czas na medal. Wywalczyć udało się go w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym. Mimo tego, że Jakub Kraska płynął nie swoim ulubionym stylem, bo grzbietowym, to i tak wraz z kolegami wywalczył brązowy krążek. Polacy uzyskali czas 3:41.51 i o ponad dwie sekundy wyprzedzili Węgrów. Wygrali Rosjanie, którzy ustanowili także rekord świata juniorów (3:35.17).

Triumfująca reprezentacja Polski (Jakub Kraska pierwszy od lewej)

Przed wychowankiem Piątki pozostała jeszcze jego koronna dyscyplina, czyli start na 100 metrów kraulem. Apetyty były duże, bowiem Kraska zakwalifikował się do finału uzyskując najlepszy spośród wszystkich czas 49.70. W finale było jeszcze lepiej, bowiem dystans udało się przepłynąć w 49.26 sekundy. Niestety o 3 setne sekundy lepszy od niego był Rosjanin Andrei Minakov. Jakub był jednak drugi i na jego piersi zawisnął srebrny medal Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich, czyli drugi krążek w całej imprezie.

Po tak świetnych występach na basenach w Buenos Aires czekamy na następne starty. Kolejnym wielkim celem Jakuba są Igrzyska Olimpijskie w Tokio w 2020 roku.

3 KOMENTARZE

  1. Żeby jeszcze banda idiotów z PŁ pozwalała mu przygotowywać się do najważniejszych imprez śwuatowych na najnowocześniejszym łódzkim basenje, na Zatoce Sportu(jedyna 50m pływalnia w województwie). Niestety, Kuba wraz ze swoum trenerem mają wydany zakaz wstępu przez rektora Wiaka. Nikt nie potrafi pomóc naszym sportowcom, ani UMŁ, ani MSiT, przy biernej postawie ŁOZP i PZP. To jest największy skandal, biorąc pod uwagę, że caly kompleks powstal m.in. za nasze pieniądze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here