Strona główna Styl życia Wybór odpowiedniej bramy przesuwnej i ogrodzenia

Wybór odpowiedniej bramy przesuwnej i ogrodzenia

1
PODZIEL SIĘ
fot. lakate.pl

Budowa domu to wielkie i długofalowe przedsięwzięcie oraz kosztowna inwestycja, która wymaga poświęcenia dużo uwagi i energii.

 

Teren przygotowany pod budowę domu powinien być odpowiednio zabezpieczony i ogrodzony. Najczęściej stawianym ogrodzeniem zabezpieczającym działkę, jest ogrodzenie tymczasowe, najprostszy drut kolczasty lub siatka. W późniejszym okresie, jeśli wystarczy pieniędzy, właściciele posesji decydują się na stałe ogrodzenie oraz zamontowanie furtki wraz z bramą wjazdową. Na rynku dostępne są różne rodzaje ogrodzeń i bram wjazdowych, które można dopasować do stylu wybudowanego budynku.

Najpopularniejszymi bramami wjazdowymi, które montuje się wraz z ogrodzeniem są bramy przesuwne oraz skrzydłowe (jednoskrzydłowe lub dwuskrzydłowe). Należy pamiętać, że brama nie może otwierać się na teren zewnętrzny poza posesją ale do jej wnętrza, powinna więc być wybrana na duże posesje. Brama wjazdowa nie może również w żaden sposób ograniczać manewrów przy prowadzeniu samochodu. Bramy rozwieralne dostępne są w stylu nowoczesnym w jak np. aluminiowa brama wykonana z paneli oraz retro wraz z metalowymi różnokształtnymi przęsłami.

Brama przesuwna to chętnie stosowany typ bramy, ponieważ zajmuje niewiele miejsca i porusza się w pozycji poziomej, przy pomocy obrotowych kółek, które kręcą się na odpowiedniej szynie wprawiając bramę w ruch. Brama ta jest bardzo wygodna oraz komfortowa w użytkowaniu, wymaga jednak regularnego czyszczenia kółek, szczególnie podczas pory zimowej.

Brama przesuwna jest chętnie wybieraną bramą ze względu na łatwą obsługę oraz ze względu na to, że nie wymaga ona wiele miejsca. Napęd dobierany do bramy przesuwnej zależy od ciężaru i szerokości bramy. Ważne jest, by napęd bramy był dobrze chroniony przed wciąż zmieniającymi się warunkami zewnętrznymi. Brama przesuwna może być wykonana z aluminiowych paneli, które można dopasować do ogrodzenia. Należy pamiętać by brama pasowała do architektury i stylu wybudowanego domu.

 

1 KOMENTARZ

  1. Mnie też bardziej pasowała przesuwna brama i na taką się zdecydowałem, i do ogrodzenia i elewacji pasuje, wszystko mam z jońca tak naprawdę także nie było problemu zgrać. Z kim nie rozmawiam to przesuwną właśnie robi, wiadomo im szersza tym lepszy napęd trzeba brać, to jednak już się robi ciężar jak ma 3 m powiedzmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here