Podopieczni Pawła Kraski rozegrali pierwszy mecz ligowy w roku 2019. Niestety, gospodarze z Białegostoku okazali się zbyt mocni.

Bestios Białystok – KKS Włókniarz Konstanynów Łódzki 35:28 (19:12)

Przeciwnicy od razu pokazali, że niełatwo będzie z nimi wygrać i po 9. minutach prowadzili 4:2. Konstantynowianie byli w grze do stanu 10:7, ale później gospodarze zanotowali trzy trafienia z rzędu i po chwili kolejne trzy, dzięki czemu prowadzili już 16:9. Dwa gole Kubiaka i Stępnia w końcówce pierwszej połowy nie zmieniły wiele i do przerwy KKS przegrywał różnicą 7 trafień.

Po zmianie stron koncert Bestiosu trwał dalej i w 39. minucie na tablicy widniał wynik 23:13. Gospodarze mieli dzięki temu ogromny komfort gry i nieśmiałe próby szczypiornistów KKS-u aby dogonić swoich rywali spełzły na niczym. W końcówce meczu konstantynowianie potrafili na jeden gol gospodarzy odpowiadać dwoma trafieniami ze swojej strony, ale czasu na odrabianie strat było już za mało i Białystok ostatecznie zwyciężył 35:28.

Kolejny mecz Włókniarz miał grać za tydzień przed własną publicznością. Starcie z Nowymi Piekutami zostało jednak przełożone na 9 marca i następne ligowe starcie KKS rozegra na wyjeździe za dwa tygodnie przeciwko KS Warszawiance.

KKS: Bartosz Borsiak (2), Trojanowski (4), Sadliński (3), Lux (2), Zajączkowski (1), Świątek (2), Liberacki (1), Kubiak (4), Stępień (7), Michał Borsiak (2), Brański.