Strona główna Sport Piłka ręczna Włókniarz gromi rywali w lidze!

Włókniarz gromi rywali w lidze!

0

Nasi szczypiorniści rozgrywali bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania w II. lidze i rozbili przyjezdnych różnicą aż 22 bramek.

KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki – SPR Nowe Piekuty 32:10 (11:4)

Przed tym pojedynkiem konstantynowianie zajmowali 7., a Nowe Piekuty 6. miejsce w tabeli. Walka toczyła się wiec o lokatę teoretycznie zapewniającą utrzymanie w II. lidze.

KKS zaczął znakomicie, bowiem po trafieniach Trojanowskiego, Stawickiego i Stępnia prowadził 3:0. Rywale zdobyli w końcu pierwszego gola, ale szczypiorniści Włókniarza odpowiedzieli na nie kolejnymi czterema i na tablicy mieliśmy wynik 6:1. Konstantynowianie grali znakomicie w obronie i na przerwę schodzili prowadząc aż 7 trafieniami.

Po zmianie stron KKS nie zamierzał pozostawiać przyjezdnym złudzeń i raz, za razem pakował piłkę do bramki golkipera Nowych Piekut. Między 53., a 58. minutą spotkania szczypiorniści Włókniarza zdobyli aż 7 bramek z rzędu, kompletnie niszcząc ekipę gości. Ci walczyli już tylko o najniższy wymiar kary, ale ostatecznie przegrali różnicą 22 bramek!

Teraz przed konstantynowianami runda rewanżowa grupy spadkowej. Kolejny mecz zagrają oni w przyszłą sobotę o godzinie 17:30. Ich rywalem będzie czwarty w tabeli Bestios Białystok.

KKS: Walczak, Bartosz Borsiak (3), Trojanowski (6), Zajkiewicz, Jencz (5), Główczyński, Stawicki (2), Lux (3), Zajączkowski, Świątek (3), Liberacki, Kubiak, Stępień (8), Michał Borsiak (1), Okulski (1), Forc.