Strona główna Styl życia Windy – rodzaje, serwis i konserwacja

Windy – rodzaje, serwis i konserwacja

0
PODZIEL SIĘ
Jeszcze do niedawna windy znajdowały swoje zastosowanie głównie w budynkach, które miały co najmniej pięć pięter. Dzisiaj takie rozwiązania są jednak spotykane znacznie częściej. To bardzo duże ułatwienie dla mieszkańców, zwłaszcza dla osób starszych i niepełnosprawnych. W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego na temat wind. Zapraszamy do lektury!

Podstawowe informacje

Wiele firm oferuje różne rodzaje dźwigów, które choć są przeznaczone do innych warunków, to jednak spełniają podobne funkcje. Windy osobowe mogą być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz np. do przewożenia łóżek szpitalnych w placówkach medycznych. Windy zwykle mają określone, standardowe wymiary, które idealnie sprawdzają się w większości budynków. Wiele firm produkuje także modele na specjalne zamówienie klientów, które są dopasowywane do ich indywidualnych potrzeb. Na rynku dostępne są też specjalne windy przeznaczone dla straży pożarnej oraz rozwiązania dedykowane dla branż przemysłowych. Wybierać można między innymi spośród pionowych platform, wind przyschodowych, krzesełek dźwigowych czy schodołazów. Producenci często przystosowują też istniejące już windy do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Serwisowanie wind

Wszystkie windy muszą być poddawane okresowej konserwacji, tak aby przez cały okres eksploatacji działały nienagannie i bezawaryjnie. Każdy dźwig cyklicznie przechodzi przez przegląd, podczas którego dokonuje się oceny stanu technicznego. Jeśli jakiekolwiek elementy wymagają wymiany lub naprawy, winda podlega serwisowaniu. Okresowym przeglądom podlegają wszystkie windy – zarówno te w budynkach mieszkalnych, jak i te wykorzystywane w placówkach publicznych i komercyjnych. Usługą serwisowania zajmuje się na przykład znana i ceniona w branży firma Lift, która jest też producentem wind i dźwigów – http://www.lift.pl/ Wszystkie przeglądy konserwacyjne i ich wyniki są wpisywane później do dziennika. Takie zapisy świadczą o tym, iż winda została sprawdzona pod względem stanu technicznego i została dopuszczona do dalszego użytkowania.

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here