Strona główna Aktualności W Lutomiersku brakuje wody. Czy Konstantynów podzieli los sąsiadów?

W Lutomiersku brakuje wody. Czy Konstantynów podzieli los sąsiadów?

0
PODZIEL SIĘ
Wójt gminy Lutomiersk zaapelował do mieszkańców o rozsądne gospodarowanie wodą. Tymczasem PKGKŁ Sp. z o.o. informuje, ze zdolność produkcyjna stacji uzdatniania wody jest wystarczająca. 

Stacja może wtłoczyć do rur 14 400 m³ wody na dobę. tymczasem największe dobowe zużycie odnotowane w 2019 roku wynosi 5 900 m³.

– Dodatkowo, tak jak w latach ubiegłych, wspomagamy Gminę Lutomiersk borykającą się ze spadkami ciśnienia w sieci wodociągowej oraz niedoborami wody w sieci. Obecnie dla mieszkańców Lutomierska dostarczamy średnio ok. 300-400 m³ na dobę wody i nie przewidujemy tutaj żadnych ograniczeń, wręcz przeciwnie możemy znacząco zwiększyć ilość wody dostarczanej dla mieszkańców Lutomierska – informują władze „komunalki”.

Jak się okazuje konstantynowska stacja ma naprawdę pokaźne możliwości. Pabianicki ZWiK jest w stanie zasilić miasto w 20 000 m³. To jedynie o 1/4 więcej niż PKGKŁ. Pokaźne ilości wody zużywają natomiast konstantynowianie. Tegoroczny rekord dla Pabianic to 10 648 m³, choć w stolicy powiatu jest blisko cztery razy tyle mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here