Strona główna Dzieje się „Vinyl” nagrywa teledysk z dziećmi. Wkrótce premiera

„Vinyl” nagrywa teledysk z dziećmi. Wkrótce premiera

0
PODZIEL SIĘ
fot. Vinyl
Jest ich siedmioro, pochodzą z Konstantynowa Łódzkiego, a kilka lat temu założyli zespół Vinyl. Za miesiąc w sieci pojawi się teledysk grupy, który będzie pokazywał, że niepełnosprawne dzieci mają takie same marzenia, jak ich zdrowi rówieśnicy. I potrafią je realizować. 

Utwór stanowi część kampanii społecznej #pelniazycia, mającej na celu zmianę postrzegania tych zmagających się z chorobą. Muzykę skomponowała Natalia Siennicka, autorką słów jest Weronika Dubicka, która przez dziesięć lat pracowała dla Fundacji „Dom w Łodzi”. Fundacja ta prowadzi Dom Dziecka dla Dzieci Chorych. I właśnie z myślą o niej powstała piosenka.

– Nie jest długa, gdyż ma tylko dwie zwrotki, ale zawiera bardzo czytelne, optymistyczne przesłanie: żeby żyć pełnią życia i że jeśli się czegoś bardzo chce, można wszystko – wyjaśnia Weronika.

Do premiery (na Youtube) czasu pozostało niewiele, bo przewidziano ją 30 sierpnia. Na razie trwają próby – w garażu jednego z członków zespołu. Jednak jak podkreślają muzycy, oni sami będą stanowili tylko niewielką część teledysku. Bo najważniejsze są dzieci.

– Mimo barier, jakie postawił na ich drodze los, realizują swoje pasje i robią to z ogromną radością. I właśnie to chcemy pokazać innym ludziom. Zależy nam, aby „odczarować” wizerunek smutnego, cierpiącego dziecka. Mamy nadzieję, że teledysk zaskoczy, oczywiście w sensie pozytywnym – dodaje autorka słów.

Piosenka miała już swoją prapremierę na urodzinach domu dziecka. Tak brzmią jej słowa:

Przejdź bosą stopą po mokrej trawie.
Nie bój się chłodu, nie bój się zawieść.
Uwierz, że możesz być tym kim chcesz.
Wyrzuć złe myśli daleko precz.
Żyj pełnią życia, śmiej się tańcz.
Rób to co kochasz, do końca walcz.
Gdy Ci ktoś powie, że nie da się.
Pokaż, że trzeba naprawdę chcieć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here