Strona główna Aktualności Urzędnicy zapytali mieszkańców o dużą inwestycję. Większość jest „za”

Urzędnicy zapytali mieszkańców o dużą inwestycję. Większość jest „za”

1
PODZIEL SIĘ
fot. PKGKŁ
Konstantynowskie przedsiębiorstwo komunalne zainwestuje w sieć wodociągową i kanalizacyjną. Gdzie? Na osiedlu Józefów. Zgodnie z oczekiwaniami większości jego mieszkańców.

Tak w każdym razie wynika z ankiety, w której urzędnicy zapytali ich o opinię na ten temat.

– Zakończyliśmy ją 30 września. Trwała kilkanaście dni, a trafiła do 136 posesji (381 osób). Oprócz tego odbyło się w tej sprawie spotkanie z mieszkańcami – poinformowała Anna Marczak, pracownik „komunalki”.

Jak wypadła ankieta? Za podłączeniem do sieci wodociągowej opowiedziało się 65% mieszkańców. Ci, którzy nie wykazali zainteresowania planowaną inwestycją stanowili 35%.

Jest ono natomiast większe, jeśli chodzi o sieć kanalizacyjną i kształtuje się na poziomie 83%. Pozostałe 17% to osoby, które nie są nią zainteresowane.

Teraz mieszkańcy Józefowa w większości czerpią wodę ze studni, a ścieki są odprowadzane do szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. A jak wyglądają inwestycyjne plany? W przyszłym roku jest przewidziane wykonanie dokumentacji, której koszt oszacowano na 255 tys. zł netto. „Komunalka” zleci to firmie wyłonionej w przetargu. Nie został on jeszcze ogłoszony, toczą się jednak prace nad specyfikacją.

Inwestycja miałaby pochłonąć 6 mln 368 tys. zł netto i być zrealizowana w 2022 roku. Przedsiębiorstwo komunalne chce pobudować 5496 metrów wodociągów (i 1195 metrów przyłączy) oraz 5049 metrów kanałów sanitarnych (i 1327 metrów „odejść”).

1 KOMENTARZ

  1. A dlaczego urzednicu od lat nir moga podlaczyc do kanalizacji il lodzkiej? Trzeba byc radnym by po znajomosci zalatwiac sobie takie sprawy?? Wszystko na to wskazuje. Wstyd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here