Strona główna Aktualności Urząd zapowiada zmiany na ulicach

Urząd zapowiada zmiany na ulicach

0
PODZIEL SIĘ
Na ulicy Moniuszki nie będzie już można parkować w dowolnym miejscu.
Po wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na fragmentach ulic 8 Marca i Daszyńskiego w Konstantynowie Łódzkim zapowiadane są kolejne drogowe zmiany. Nowa organizacja ruchu ma zacząć obowiązywać jeszcze w tym miesiącu. 

Na ul. Moniuszki, po obydwu jej stronach, będzie wprowadzony zakaz zatrzymywania się i postoju. Chodzi o odcinek o długości około 50 metrów przy zbiegu z ulicą Jana Pawła II. Powód? Parkujące samochody utrudniają ruch przy skrzyżowaniu.

Zmieni się oznakowanie w północnej części placu Wolności, pomiędzy ulicami Polną i Sadową. Jezdnia pozostanie dwukierunkowa, nastąpi natomiast uzupełnienie oznakowania skrzyżowań oraz wyznaczenie przejścia dla pieszych.

Nowe znaki pojawią się również na ulicy Bechcice, przy skrzyżowaniach z drogami, które do niej dochodzą.

– Przy okazji porządkowana jest też sprawa dopuszczalnej prędkości poprzez wprowadzenie obszaru zabudowanego i ograniczeń. Na jezdni zostaną ustawione znaki ostrzegawcze – wyjaśnia Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu.

Na ulicy Innowacyjnej, na obu pasach, zostaną zamontowane nowe progi zwalniające. Z kolei ich wymiana jest przewidziana na ulicach: 8-go Marca, Kombatantów, Mickiewicza, Sadowej, Żeromskiego.

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here