Strona główna Aktualności Uruchomiono punkt wymazów COVID-19

Uruchomiono punkt wymazów COVID-19

0
PODZIEL SIĘ
Mieszkańcy z Konstantynowa Łódzkiego nie muszą już jeździć na wymazy do Łodzi czy Pabianic. Test na koronawirusa można od dziś (wtorek 27.10) wykonać również u nas.

W województwie łódzkim działa już 37 punktów pobrań z czego w powiecie pabianickim. Dziś otwarty został w Centrum Medyczne OLMED ul. Piłsudskiego 4, (naprzeciwko poradni
OLMED).

Wymazy pobierane są w następujących dniach:

  • poniedziałek – piątek 9:00 – 14:00
  • sobota 15:00 – 19:00
  • niedziela 9:00 – 13:00
Badanie w mobilnym punkcie wymazów wykonywane jest po skierowaniu od lekarza pierwszego kontaktu lub Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Podczas wykonywania testu pacjent nie musi wysiadać z auta. Do punktu można też przyjść pieszo. Pobranie próbki do badań trwa 2-3 minuty. Na wynik czeka się nawet do 72 godzin.

– Wynik testu możemy samodzielnie sprawdzić na swoim IKP po zalogowaniu profilem zaufanym. Założymy go, nie wychodząc z domu. Umożliwia to internetowe konto bankowe. Można je wykorzystać do szybkiego bezpiecznego zakładania i potwierdzania profilu zaufanego. Dane w banku są wiarygodne, dlatego nie musisz już potwierdzać ich osobiście w urzędzie – wyjaśnia Anna Leder z Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here