Strona główna Aktualności Tutaj zapomnieli odśnieżyć. Jest odpowiedź PKGKŁ

Tutaj zapomnieli odśnieżyć. Jest odpowiedź PKGKŁ

0
PODZIEL SIĘ

Pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego Gminy Konstantynów Łódzki najwyraźniej zaspali. Potwierdza to nasza Czytelniczka, która wysłała zdjęcia z ulicy Janika. 

Na nadesłanych fotografiach widać śnieg zalegający na chodniku, który znacznie utrudnia dojście do przystanku (pomiędzy ul. Przemysłową a Langiewicza).

– Dziś godzina 5:50 cały chodnik wzdłuż ulicy Janika zawalony skarpami śniegu z ulicy, bardzo niebezpiecznie. Może gmina Konstantynów coś z tym zrobi bo o 14.00 było bez zmian – informuje mieszkanka.

Tymczasem 3 stycznia strona PKGKŁ udostępniła zdjęcie, gdzie widzimy działania akcji zima. Przypomnijmy, że „komunalka” otrzymała niedawno nowy sprzęt przeznaczony m.in do usuwania śniegu.

We wtorek otrzymaliśmy odpowiedź od PKGKŁ:

informujemy, że Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki Sp. z o.o. odśnieżało chodnik przy ul. Janika dwukrotnie, mianowicie, w nocy z piątku na sobotę (4-5 stycznia br.) oraz ponownie w sobotę 5 stycznia br. – zgodnie z umową zawartą z Gminą Konstantynów Łódzki na zimowe utrzymanie chodników.

Informujemy również, że śnieg zalegający na chodniku przy ul. Janika – widniejący na zdjęciach zamieszczonych w artykule – został zepchnięty na chodnik przez sprzęt odśnieżający ulice (za zimowe utrzymanie ulic jest w Gminie odpowiedzialny inny podmiot) już po odśnieżeniu tego miejsca przez PKGKŁ Sp. z o.o. Ponadto, od momentu zakończenia przez PKGKŁ Sp. z o.o. odśnieżania chodnika przy ul. Janika do momentu ukazania się Pańskiego artykułu, nie wpłynęła do Spółki żadna informacja dot. zalegającego tam śniegu, nie wpłynęła również jakakolwiek informacja dotycząca podjęcia przez PKGKŁ Sp. z o.o. interwencji w tej sprawie.

Zapewniamy, że Spółka realizuje wszystkie swoje zadania w sposób profesjonalny, a w okresie zimowym dokłada wszelkich starań by spełnić oczekiwania mieszkańców Gminy w zakresie sprawnego i skutecznego odśnieżania chodników.

Nowy sprzęt za 400 tys. złotych. “Komunalka” gotowa na zimę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here