Strona główna Aktualności „Tu się meldujesz, dużo zyskujesz”. Czy rzeczywiście?

„Tu się meldujesz, dużo zyskujesz”. Czy rzeczywiście?

1
PODZIEL SIĘ

Urząd Miejski zaczyna kampanię informacyjną, mającą zachęcić mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego, którzy nie są w nim zameldowani, aby to zrobili.

Dla lokalnych władz temat jest o tyle ważny, że oznacza przypływ gotówki do miejskiej kasy – trafia tam prawie 40% podatku, który płaci fiskusowi osoba pracująca.

– To środki, które pozwalają na budowę nowych dróg, chodników i infrastruktury. Dzięki nim konstantynowski samorząd może jeszcze lepiej dbać o bezpieczeństwo, poprawiać warunki kształcenia czy też rozwijać ofertę kulturalną – wyjaśnia burmistrz Robert Jakubowski.

Warunkiem jest meldunek, stąd zachęta ze strony rządzących miastem, kierowana w stronę osób niezameldowanych, aby dołączyli do „konstantynowskiej społeczności”.

Co zyska mieszkaniec, który zdecyduje się na taki krok? Jak wyjaśniono w krótkim, promującym akcję filmie – prawo do wybierania burmistrza i radnych oraz możliwość zgłaszania projektów w budżecie obywatelskim i głosowania na projekty.

Ta oferta wypada jednak blado w porównaniu z Pabianicami, gdzie zameldowanie się od razu przynosi konkretną korzyść – Kartę Pabianiczanina. Posiadając taką kartę (jej wyrobienie jest bezpłatne) mieszkańcy korzystają z wynoszącej 50% zniżki na przejazdy komunikacją miejską, a także z wielu innych – na usługi i zakupy w wybranych miejscach oraz na ofertę podlegających magistratowi placówek (np. tańsze bilety w Miejskim Ośrodku Kultury).

1 KOMENTARZ

  1. Z cyklu: jak kupić ludzi za ich własne pieniądze.
    1. Namawiaj do zameldowania się, żeby płacili podatki do miejskiego budżetu.
    2. Zaoferuj im zniżki finansowane z budżetu.
    3. Płacą sami sobie i zadowoleni chwalą miasto za hojność.

    Meldunek w miejscu zamieszkania, jeśli nie ma ważnych przyczyn przemawiających przeciwko temu, powinien być oczywistością, zwykłą postawą obywatelską. Nie trzeba w tym celu ludzi kupować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here