Strona główna Na sygnale kryminalne To już pewne. Były dyrektor MOK stanie przed sądem

To już pewne. Były dyrektor MOK stanie przed sądem

0
PODZIEL SIĘ
Andrzej C., były dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim, stanie przed wymiarem sprawiedliwości. Prokuratura oskarżyła go o działanie na szkodę interesu publicznego. Chodzi o przestępstwo związane z pieniędzmi. 

Akt oskarżenia jest już w pabianickim sądzie. Trafił do niego po tym, jak śledczy przyjrzeli się działalności szefa MOK za jego rządów w tej placówce i stwierdzili, że jest podstawa, aby postawić mu zarzuty.

Zawiadomienie w sprawie podejrzenia nadużyć finansowych, jakie miał popełnić Andrzej C., złożył w sierpniu ubiegłego roku Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego. Lista wątków była długa, ale po przesłuchaniach świadków i analizie materiałów potwierdził się tylko jeden.

O co dokładnie chodzi?

– W okresie od 10 października do 5 listopada 2018 roku podejrzany, pełniąc funkcję dyrektora MOK, działał w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Zlecił zewnętrznemu podmiotowi zapewnienie usługi cateringowej w ramach prywatnej uroczystości, a następnie zapłacenie faktury, poświadczając nieprawdę. W opisie rozliczenia znalazła się bowiem usługa cateringowa z okazji 25-lecia istnienia zespołu ludowego „Niesięcin” – informuje Monika Piłat, szefowa Prokuratury Rejonowej w Pabianicach.

Impreza zorganizowana przez Andrzeja C. odbyła się 10 października. Faktura za to, co znalazło się na stołach opiewała na 1080 zł.

W trakcie postępowania zostali przesłuchani m.in. były wicedyrektor MOK i ówczesna księgowa. Oboje mają status świadków. Wyjaśnienia składali również pracownicy firmy cateringowej. Sam Andrzej C. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień.

Usłyszał zarzuty z art. 231, 271 i 11 kodeksu karnego.

– Za popełnione czyny grozi do dziesięciu lat pozbawienia wolności – dodaje prokurator.

Sąd w Pabianicach będzie musiał przesłuchać dziewięcioro świadków (w każdym razie o tylu zawnioskowała prokuratura). Termin pierwszej rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here