Strona główna Aktualności To będzie duża inwestycja drogowa

To będzie duża inwestycja drogowa

0

Ma poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch. Na skrzyżowaniu ulic Lutomierskiej, Klonowej i drogi na Bechcice powstanie rondo. To zarazem pierwszy etap dużej inwestycji, polegającej na rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 710.

Chodzi o odcinek z Konstantynowa Łódzkiego do Lutomierska, o długości ponad sześciu kilometrów. Będzie to kontynuacja prac zrealizowanych w poprzednich latach, kiedy były one prowadzone na jej konstantynowskim fragmencie, czyli ulicy Łódzkiej, od Lutomierska przez Kwiatkowice do Szadku oraz od Rossoszycy do Włynia. Wykonanie zaplanowanych robót to kwestia dłuższego czasu, ale inwestor, czyli Zarząd Dróg Wojewódzkich zrobił już w tym kierunku pierwszy krok, ogłaszając przetarg na budowę ronda w Konstantynowie Łódzkim. Na oferty zainteresowanych tym firm czeka do 22 listopada.

Droga wojewódzka nr 710 zmieni się nie do poznania, bo też zakres przedsięwzięcia jest niemały.

– Obejmie ono m.in. rozbiórkę starej oraz wykonanie nowej nawierzchni, budowę zjazdów, chodników oraz ścieżki rowerowej z dopuszczeniem ruchu pieszych, a także zatoki autobusowej z peronami i dojściami. Ponadto powstanie peron tramwajowy i nastąpi odcinkowa przebudowa torowiska – wylicza Marcin Nowicki, rzecznik prasowy ZDW.

Na tym nie koniec. W ramach inwestycji przewidziano też budowę kanalizacji deszczowej  i rozbudowę ulicznego oświetlenia, ponadto pojawi się sygnalizacja świetlna.

– Droga wojewódzka nr 710 to jedna z ważniejszych dróg regionalnych, łączących aglomerację łódzką z zachodnią częścią regionu. Stanowi alternatywę dla byłej drogi krajowej nr 12/14 (obecnie wojewódzkiej nr 482) oraz częściowo również dla trasy S8 – dodaje rzecznik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here