Strona główna Aktualności Taki był ubiegły rok na ulicach naszego miasta

Taki był ubiegły rok na ulicach naszego miasta

0
PODZIEL SIĘ
Wypadek na ul. Kolejowej.
Policja podsumowała zdarzenia drogowe, jakie miały miejsce w ubiegłym roku na terenie powiatu pabianickiego. Co zrozumiałe, w tym bilansie widnieje również Konstantynów Łódzki. Czy na ulicach naszego miasta było bezpiecznie?

Od początku stycznia do końca grudnia funkcjonariusze odnotowali u nas 6 wypadków, w tym 2 śmiertelne i 4 z osobami rannymi (dla porównania: w sąsiedniej gminie Lutomiersk wszystkich wypadków było w tym okresie 7).

Tragedia rozegrała się 21 grudnia na ul. Kolejowej, gdzie 49-letni kierowca Citroena Berlingo, jadąc w kierunku centrum zjechał na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do czołowego zderzenia z Volkswagen Polo. Kierujący tym samochodem 36-letni łodzianin zginął na miejscu.

W policyjnej statystyce śmiertelnych wypadków znalazł się również ten, do którego doszło 28 kwietnia na ul. Łódzkiej. 71-letni mężczyzna, za kierownicą Mazdy, również zjechał na przeciwległy pas ruchu, po czym zderzył się z Oplem. Starszego pana nie udało się uratować (prawdopodobnie stracił panowanie nad kierownicą i znalazł się na przeciwległym pasie, gdyż miał zawał).

Przez cały rok w Konstantynowie Łódzkim doszło też do 258 kolizji. Pod względem ich liczby „dało” to naszemu miastu drugie miejsce w powiecie. Pierwsze były Pabianice z 690 kolizjami, trzecia – gmina Lutomiersk, gdzie służby interweniowały przy kolizjach 125 razy. W całym powiecie było ich 1409.