Strona główna Aktualności Tak powstaje węzeł Konstantynów Łódzki

Tak powstaje węzeł Konstantynów Łódzki

1
PODZIEL SIĘ

Wre praca na budowie obwodnicy S14, która połączy Pabianice z autostradą A2. Widać już zarys węzła Konstantynów Łódzki. Wjedziemy na niego mniej więcej na wysokości skrzyżowania ul. Zgierskiej i Aleksandrowskiej (po wschodniej stronie).

Wykonawcą II odcinka drogi ekspresowej S14 pomiędzy węzłami Łódź Teofilów – Słowik jest firma Stecol Corporation z Chin. Jej ofertę wyłoniono spośród dziesięciu złożonych w łódzkim Oddziale GDDKiA. Cena oferty wynosiła nieco ponad 724,1 mln PLN. Trasa powinna być gotowa za około 2 lata.

Wykonawcą pierwszego odcinka od węzła Pabianice Północ do węzła Teofilów jest konsorcjum firm Budimex – Strabag, które zaprojektowało i wybuduje trasę za 561,8 mln zł w ciągu 32 miesięcy od podpisania umowy (październik 2018). Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca).

1 KOMENTARZ

  1. Dzień dobry,
    Widzę, że mój filmik wzbogacił Państwa artykuł „Tak powstaje węzeł Konstantynów Łódzki”. Jeśli byłby potrzebne zdjęcia bądź filmiki, to mogę użyczać. Mogę też Państwa portal też oznaczać, jeśli byście chcieli na YouTube bądź innych mediach społecznościowych, żebyście byli na bieżąco z moim foto i wideo-relacjami, które robię.

    Pozdrawiam serdecznie
    Tomasz Ciesielski
    P. S. Podana w arytkule mapka jest nieaktualna. Parę rzeczy nie będzie wykonanych i jeszcze do tego pozmieniały się w niektórych miejscach typy obiektów. Proponowałbym załączać tą mapkę zodcinka 1 http://www.s14odcinek1.pl/s14.pdf, bądź tą z docinka 2 http://s14-odcinek2.pl/mapa/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here