Strona główna Aktualności Sześć kursów zamiast dziesięciu. W weekendy żadnego

Sześć kursów zamiast dziesięciu. W weekendy żadnego

0
PODZIEL SIĘ
Z początkiem roku zmniejszyła się liczba kursów busów linii E. Jak mówią urzędnicy z konstantynowskiego magistratu, przejazdy były nierentowne ze względu na brak zainteresowania. 

Linię uruchomiono niespełna trzy miesiące temu i sfinansowano z budżetu gminy, dlatego pasażerowie nie musieli płacić za przejazdy (pisaliśmy o tym TUTAJ). Od poniedziałku do piątku bus ruszał w ciągu dnia dziesięć razy z krańcówki przy ul. Niesięcin/ul. Krętej i tyle samo z placu Wolności. Trzy kursy z każdego z tych miejsc odbywały się w sobotę, a dwa w niedzielę.

Wczoraj nastąpiła zmiana częstotliwości. W dni powszednie jest ich sześć, natomiast w weekendy busów linii E nie zobaczymy w ogóle, ze względu na likwidację wszystkich kursów. Skąd taka decyzja?

– Od początku funkcjonowania tej linii pracownicy referatu inwestycji i ochrony środowiska obserwowali, ilu pasażerów jest na poszczególnych kursach. W dni powszednie bywały takie, kiedy busem jechała jedna osoba albo nikt. I właśnie z tych zrezygnowaliśmy. Zainteresowania przejazdami weekendowymi również nie było. Nadal analizujemy frekwencję – wyjaśnia Marlena Kamińska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Linia E wciąż jest bezpłatna, a busy kursują tą samą trasą: plac Wolności – ul. Lutomierska – ul. Klonowa – ul. Niesięcin/ul.Kręta

Poniżej obowiązujący teraz rozkład jazdy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here