Strona główna Dzieje się Świąteczny jarmark z atrakcjami

Świąteczny jarmark z atrakcjami

0
PODZIEL SIĘ
Świętego Mikołaja i choinki nie może tam zabraknąć. Gdzie? Na bożonarodzeniowym jarmarku w Konstantynowie Łódzkim. Organizatorzy zapowiadają sporo atrakcji. 

Impreza odbędzie się w sobotę, 14 grudnia, na placu Kościuszki. Początek o godz. 16.00, przewidywane zakończenie o godz. 20.00. Co w międzyczasie?

Przed publicznością zaprezentują się lokalni artyści, zapraszając mieszkańców do wspólnego kolędowania. Wystąpi chór Cantores, zespół ludowy Niesięcin oraz wokaliści z Miejskiego Ośrodka Kultury. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Vinyl.

W programie wydarzenia jest również uroczysta iluminacja choinki (o godz. 16.00) oraz wręczenie nagród w dwóch konkursach: „Konstantynowskie anioły” i „Górnokredowa z Konstantynowa – do picia prosto z kranu” (o godz. 16.30).

Na skwerze zostanie ustawiona fotobudka z pocztówką do świętego Mikołaja oraz… Poczta Polarna. W sześciu bożonarodzeniowych domkach będzie można kupić m. in. rękodzieło. Oprócz tego w sprzedaży pojawią się żywe choinki.

Jakie atrakcje czekają jeszcze na konstantynowian?

– Gorące oscypki, grzaniec, miód prosto z pasieki, pierniczki upieczone przez uczniów SP nr 1, kruche ciasteczka i wiele innych smakołyków – zachęca do udziału w jarmarku Marlena Kamińska, rzecznik prasowy magistratu.

Konstantynowskie restauracje zapraszają na bezpłatny poczęstunek wigilijnych potraw. Przy dźwiękach kolęd spróbujemy pierogów, aromatycznej zupy grzybowej, tradycyjnej kapusty z grochem, wigilijnych śledzi i słodkich makiełek.

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here