Strona główna Aktualności Świat przyrody bez tajemnic. Dzieci poznają go w praktyce

Świat przyrody bez tajemnic. Dzieci poznają go w praktyce

0
PODZIEL SIĘ
Jeden z zakątków w PM nr 3 (fot. UM).
Przy przedszkolu nr 3 „Bajka” oraz Szkole Podstawowej nr 2 powstały nowe przestrzenie dydaktyczne, w których dzieci będą zdobywały wiedzę o ekologii. 

Pierwsza z tych placówek właśnie otworzyła „Nasz ekologiczny zakątek”. Został on podzielony na sześć stref, wśród nich znajdują się m.in. „Co w trawie piszczy” i „Klonowa aleja”. Wszystkie dadzą możliwość różnorodnego poznawania i odkrywania świata roślin i zwierząt oraz pomogą zrozumieć najmłodszym zachodzące w przyrodzie zjawiska.

Z kolei w „dwójce” oddano do użytku punkt składający się z trzech części. Jedna jest poświęcona segregacji odpadów i grom terenowym, znajduje się tam również ścieżka sensoryczna. Kolejna strefa posłuży przeprowadzaniu badań i eksperymentów. Natomiast w trzecie, wyposażonej w stację meteorologiczną, uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach związanych z warunkami atmosferycznymi.

– Szkolna ekopracownia kosztowała 61 tys. zł, z czego 50 tys. zł przekazał na ten cel Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, a 11 tys. zł nasze miasto – wyjaśnia Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu.
Tutaj będą mieć zajęcia uczniowie SP 2 (fot. UM).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here