Strona główna Styl życia Strony internetowe – ile trzeba, aby je stworzyć?

Strony internetowe – ile trzeba, aby je stworzyć?

0
PODZIEL SIĘ
Korzystamy z nich codziennie podczas przeglądania internetu, sprawdzania wiadomości, oglądania filmów czy robienia zakupów. Czasami ich obsługa jest w pełni intuicyjna, niekiedy zaś trzeba się natrudzić, aby znaleźć najważniejsze informacje. Strona internetowa to fundament działania firmy w internecie, dlatego warto się w taką wyposażyć – nawet z podstawowymi danymi. Jak ją jednak stworzyć? Zrobić to samemu, czy może lepiej zatrudnić fachowca?

Samodzielne projektowanie

W przypadku samodzielnego budowania strony internetowej nie zostaje się na lodzie, bo dostępne są gotowe skrypty i szablony, które wystarczy wgrać na wykupiony serwer i uzupełnić o nową grafikę oraz treści. Dla wielu osób to jednak spore wyzwanie techniczne, chociaż z pozoru wszystko wyglądało prosto i bezproblemowo. Dodatkowo niektóre szablony trzeba i tak zmodyfikować, co dla laika jest już bardzo dużym problemem. Zamiast więc marnować czas na nieudane próby, lepiej powierzyć projektowanie firmowej strony fachowcom.

Zewnętrzna realizacja

To konieczne zwłaszcza w przypadku, gdy strona internetowa ma być zaawansowana i posiadać więcej funkcjonalności niż same dane adresowe i formularz kontaktowy. Profesjonaliści jak https://www.ibif.pl/oferta/strony-internetowe bez problemu stworzą witrynę o bogatej grafice, łatwą w obsłudze funkcjonalną i zawierającą szereg usprawnień. Mogą również zaprojektować sklep internetowy z dopasowaną szatą graficzną lub wewnętrzny system zamówień dedykowany tylko tej jednej, konkretnej stronie. Powierzając tworzenie stron www zewnętrznej firmie nie trzeba się też o nic martwić – cały aspekt techniczny wraz z wgraniem i uruchomieniem całości leży po stronie wykonawcy zlecenia.

Prawa autorskie do treści

Podpisując umowę na realizację strony www należy w szczególności zadbać o przeniesienie wszystkich praw autorskich i materialnych do witryny lub wykupienie licencji na używanie treści graficznych lub pisemnych. To istotne z punktu widzenia prawa, ponieważ dzięki takiemu zabezpieczeniu przyszły właściciel strony nie musi się obawiać pozwów związanych z bezprawnym wykorzystywaniem cudzego dzieła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here