Strona główna Aktualności Strażacy będą mieli nowy wóz bojowy

Strażacy będą mieli nowy wóz bojowy

1
PODZIEL SIĘ
Dziś w Urzędzie Wojewódzkim w Łodzi wręczono promesy na dofinansowanie zakupu samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych województwa łódzkiego.

Promesy z rąk wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau oraz zastępcy Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP w Łodzi Marka Jankowskiego odbiorą wójtowie, burmistrzowie i prezydenci oraz prezesi Ochotniczych Straży Pożarnych z całego województwa. Wśród jednostek znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna z Niesięcina.

– Nasz nowy pojazd pożarniczy będzie średnim pojazdem ratowniczo-gaśniczym wyposażonym w zbiornik co najmniej 3000 litrów wody – zapowiadają strażacy.

Przekazana przez wojewodę promesa dotyczy funduszy z Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z tych źródeł ma wpłynąć 510 tys. złotych. 250 tys. ma dołożyć gmina. Czy starczy na nowy wóz z wyposażeniem? To okaże się po przetargu. Czarny scenariusz przewiduje, że może zabraknąć 35-50 tys. złotych. Dlatego druhowie zorganizowali zbiórkę w internecie. Ta niestety, nie powiodła się.

Aktualnie strażacy mają do dyspozycji Jelcza GCBA 5/32 z 1996 roku i Renault GLAM z 2003 roku.

1 KOMENTARZ

  1. Nie wiem czy to taki dobry interes zamieniać Jelcza na wóz o mniejszej pojemności zbiornika na wodę. Bo znając życie po otrzymaniu nowego wozu swojego Jelcza druhowie z Niesięcina albo oddadzą do innej jednostki albo sprzedadzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here