Strona główna Aktualności Straż miejska: jest nowy komendant

Straż miejska: jest nowy komendant

1
PODZIEL SIĘ
Pierwszy konkurs na stanowisko komendanta straży miejskiej w Konstantynowie Łódzkim nie przyniósł rozstrzygnięcia, ale są efekty drugiego. Od 2 września pokieruje nią Waldemar Stegliński, zastępując pełniącego wcześniej tę funkcję Przemysława Borowskiego. 

Nowy szef formacji, absolwent bezpieczeństwa wewnętrznego w Wyższej Szkole Policyjnej w Szczytnie, swoje życie zawodowe związał właśnie z policją. Służbę w niej rozpoczął w 1991 roku, zakończył w bieżącym. Dowodził prawie setką funkcjonariuszy w wydziale patrolowo – interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, był też naczelnikiem wydziału prewencji w jednym z komisariatów.

– Ma duże doświadczenie w zakresie planowania i organizowania pracy, prewencji, reagowania na przestępstwa lub wykroczenia, zabezpieczania imprez masowych, (muzycznych, sportowych) oraz zgromadzeń publicznych oraz współdziałania z policją, strażą miejską, ośrodkami pomocy społecznej i innymi instytucjami – mówi Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu.

Oprócz Waldemara Steglińskiego o stanowisko komendanta ubiegała się jeszcze jedna osoba.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here