Strona główna Aktualności Stracili swój dobytek. Pomóżmy im!

Stracili swój dobytek. Pomóżmy im!

0
PODZIEL SIĘ
Nie mieli wiele, a mają jeszcze mniej. Stało się tak na skutek wypadku, w którym rozpędzony Volkswagen Passat wjechał w budynek przy ul. Łaskiej, niszcząc ich dobytek. Pomóżmy mieszkańcom!

Ich sytuacja jest bardzo trudna, ale na szczęście nie zabrakło osób, które nie pozostawiły  lokatorów samych sobie. Dwóch przyjaciół właściciela zniszczonej kamienicy zainicjowało wraz z nim zbiórkę na rzecz poszkodowanych.

– Nie są zamożni… Pokoje, które wynajmowali, daleko odbiegały ceną nawet od średnich, obowiązujących na rynku stawek – mówi Michał Hofman, jeden z pomysłodawców zbiórki. – Ale jeśli każdy wesprze tych ludzi chociaż niewielką kwotą, razem zrobimy wiele i finalnie będziemy mogli zaoferować im dużą pomoc.

Zbiórka została uruchomiona z myślą o lokatorach, którzy z odszkodowania nie odzyskają takich rzeczy, jak odzież, drobne meble czy wyposażenie domu. Starając się o odszkodowanie prawdopodobnie trudno będzie im też wykazać koszty związane choćby z przeprowadzką i przystosowywaniem na swoje potrzeby nowych lokali.

– Od jednego z łódzkich biur prawniczych otrzymaliśmy propozycję bezpłatnego poprowadzenia postępowania odszkodowawczego. To wszystko napawa optymizmem, ale nie zasypiamy gruszek w popiele – dodaje Michał Hofman.

Poszkodowanych mieszkańców można wesprzeć za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Link do zbiórki znajduje się TUTAJ. Ważna jest każda złotówka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here