PODZIEL SIĘ
Seniorska drużyna piłkarzy Włókniarza Konstantynowa Łódzkiego w ostatnich latach boryka się problemami sportowymi i organizacyjnymi. Czy nadszedł kres ich gry w Łódzkiej Klasie Okręgowej?

Niedawno we Włókniarzu wybrano nowy zarząd oraz prezesa – Rafała Ignatowicza. Nikt chyba nie spodziewał się jednak, że w klubie może dojść do tak drastycznych zmian.

Od kilku dni w środowisku sportowym Konstantynowa Łódzkiego krąży plotka, że drużyna seniorska wycofuje się z rozgrywek. Jak mówią, w każdej plotce jest ziarno prawdy.

O co chodzi? Podobno o pieniądze.

Nowe władze miały stwierdzić, że większą część budżetu pochłaniało utrzymanie seniorów, a jak wiemy, piłkarze w ostatnich latach wynikami nie zachwycali. W sezonach 2015/2016 i 2016/2017 zajmowali oni miejsca w środku stawki. Przed rokiem uplasowali się za to na szesnastej, ostatniej pozycji w lidze i tylko decyzją Łódzkiego Związku Piłki Nożnej nie zostali zdegradowani do A-klasy. W obecnym sezonie po rundzie jesiennej zajmują, 13. miejsce i są typowani wyłącznie do walki o utrzymanie. Nie dziwi więc fakt, że nowy zarząd mógł wpaść na pomysł, aby obciąć seniorom finansowanie. Dodatkowo, zmniejszona została dotacja z urzędy miejskiego na sekcję sportową.

Nieoficjalne źródła mówią o tym, że grających w klubie piłkarzy zapytano, kto z nich gotów jest grać bez wynagrodzenia. Z naszych informacji wynika, że niewielu piłkarzy przystało na taką propozycję. Mimo iż są to informacje niepotwierdzone, to wszystko na to wskazuje, że były takie rozmowy. KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki odwołał bowiem swój sparing z GKS-em Ksawerów. Informację tę potwierdził trener ksawerowian – Jarosław Maćczak. Co jeszcze?

Prezes Włókniarza Pabianice Jacek Zarzycki mówi, że również słyszał o nienajlepszej sytuacji klubu z Konstantynowa Łódzkiego zaznaczając, że rozwiązanie drużyny byłoby dużą stratą dla lokalnej piłki. Jak informuje Zarzycki, w rozegranym w weekend sparingu pomiędzy Włókniarzem Pabianice i LZS-em Kwiatkowice grało aż trzech piłkarzy z ekipy Włókniarza Konstantynów.

Jeden z konstantynowian trenował już z drużyną z Pabianic i wystąpił w ostatniej grze kontrolnej. Z nieoficjalnego źródła wiadomo, że może chodzić o Jakuba Grzelaka. Jak mówi prezes Zarzycki kolejny gracz z Konstantynowa ma się pojawić na treningach pabianickiej drużyny już w najbliższym tygodniu. Obaj sami zgłosili się do gry w Pabianicach.

Kolejnych dwóch piłkarzy KKS-u występowało w weekendowym sparingu w barwach Kwiatkowic. Według prezesa Włókniarza Pabianice trener Marcin Olejniczak miał rozmawiać z Arturem Dziubą mówiąc, że nie był w stanie zebrać składu na ostatni mecz z Ksawerowem.

Były prezes Włókniarza Konstantynowa Łódzkiego Jarosław Banasiak w rozmowie z nami potwierdził także, że słyszał o możliwym wycofaniu seniorskiego składu z Łódzkiej Klasy Okręgowej, ale nowy zarząd ostatecznej decyzji miał jeszcze nie podjąć.

Czy drużyna seniorów, stanowiąca trzon sekcji piłkarskiej, utworzonej wraz z powstaniem klubu w 1950 roku zostanie rozwiązana czy tylko wycofana z rozgrywek? Być może uda się jednak złożyć skromny skład, który na wiosnę powalczy o utrzymanie się w okręgówce.

Nasza redakcja czeka na oficjalne stanowisko klubu, jednak biorąc pod uwagę to, co słyszy się w środowisku piłkarskim naszego powiatu oraz wymienione powyżej doniesienia można domniemywać, że w KKS-ie dzieją się rzeczy przełomowe dla obrazu konstantynowskej piłki nożnej.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here