Strona główna Aktualności Seniorzy będą mieli swoją kartę

Seniorzy będą mieli swoją kartę

0
PODZIEL SIĘ

Już wkrótce, najstarsi mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego skorzystają z ulg. Sprawdź szczegóły.

W czwartek podczas sesji rady miejskiej zostanie podjęta decyzja czy uchwała dotycząca programu karty seniora ma wejść w życie.

Program ma być skierowany do osób powyżej 60 roku życia, mieszkających w Konstantynowie Łódzkim. Dzięki karcie seniora będzie można skorzystać z wielu ulg i zwolnień oferowanych przez partnerów, czyli firmy i instytucje, które przygotują propozycję z rabatem na usługi czy zakupy.

Takie ulgi mogą dotyczyć m.in. zniżki do okulisty, fryzjera, apteki, niższe ceny w kawiarni czy restauracji bądź rabat na bilety wstępu do kina czy teatru.

Jak wynika ze statystyk ok. 25% mieszkańców Konstantynowa Łódzkiego to osoby powyżej 60 roku życia, jest to ponad 4 tys. seniorów.

Jeśli uchwała zostanie zaakceptowana, ma wejść w życie od 1 marca 2018 roku.

Warto zaznaczyć, że karta seniora funkcjonuje już od 2016 roku w Pabianicach. Dzięki temu najstarsi mieszkańcy miasta mogą skorzystać z ponad 70-ciu różnego rodzaju zniżek i uprawnień, z zakresu kultury, sportu, rekreacji, pielęgnacji i zdrowia, m.in na przejazd taksówką (10%), korzystanie z usług fryzjerskich (ok. 20%), tańsze wczasy w wybranych biurach podróży, ulgi na bilety do kina (ok. połowę ceny biletu normalnego) czy wstęp do muzeum (na bilet ulgowy).

W Pabianicach, taka karta jest bezpłatna i bezterminowa, ważna tylko z dokumentem potwierdzającym tożsamość użytkownika.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here