Strona główna Sport (archiwum) Seniorki bez wygranej w lidze

Seniorki bez wygranej w lidze

0
PODZIEL SIĘ

UKS Lider Konstantynów Łódzki rozpoczął zmagania w III. lidze seniorek. Niestety, po dwóch meczach nasze dziewczęta pozostają bez zwycięstwa. 

W tym roku do rozgrywek zgłoszono bardzo młody skład, oparty przede wszystkim na młodziczkach i kadetkach. W swoim seniorskim debiucie konstantynowianki przegrały z UKS-em Ozorków 1:3 (25:22, 12:25, 20:25, 21:25).

W kolejce drugiej do naszego miasta przyjechał ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź. Niestety, także tym razem lepsze okazały się przeciwniczki, które wygrały 0:3 (12:25, 18:25, 12:25).

Trzeba pamiętać jednak, że zawodniczki są młode i to doświadczenie na pewno pozytywnie wpłynie na ich późniejsze zmagania w odpowiadającym im wiekowo rozgrywkach.


Więcej okazji do radości miał nasz zespół czwórek, który wziął udział w turnieju z okazji 20-lecia UMKS-u Tuszyn. Dziewczęta w składzie Sandra Jakóbczak, Natalia Kiejnich, Wiktoria Kłaczek, Ania Wojtczak pod wodzą trener Ewy Piórkowskiej zajęły ostatecznie drugie miejsce.

Liderki rozegrały w sumie 12 spotkań, ulegając pierwszego dnia ekipie z Tomaszowa Mazowieckiego, a drugiego dnia z zespołowi gospodyń. Dodatkowo doceniona została Natalia Kiejnich, która została najlepszą zagrywającą turnieju.

Pierwsza piątka turnieju prezentowała się następująco:
1. UMKS Tuszyn I
2. Lider Konstantynów Łódzki
3. Dargfil I Tomaszów Maz.
4, SP Kluczewsko I
5. MOS Bytom I


Równie mocno zadowolone są na pewno zawodniczki naszego klubu, które otrzymały powołanie do kadry Polski na Mistrzostwa Europy Wschodniej w Olecku. Nasza kadra U14 w składzie z Julią Bartczak oraz Julią Kleszcz zajęła drugie miejsce, ustępując jedynie Rosjankom.
Natomiast Maja Szymańska, występująca z kadrą na Mistrzostwach Europy Wschodniej U16 na Ukraińskim Zaprożu stanęła wraz z naszą reprezentacją na najniższym stopniu podium.

 

 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here