Strona główna Aktualności Sala prawie gotowa. Pierwsze WF-y od nowego roku szkolnego?

Sala prawie gotowa. Pierwsze WF-y od nowego roku szkolnego?

0
PODZIEL SIĘ
Trwają prace brukarskie przed nową salą gimnastyczną, która stanęła na terenie Szkoły Podstawowej nr 2. 
Choć pierwotnie termin zakończenia prac przewidziano na koniec października 2019 roku, wszystko wskazuje na to, że uczniowie będą ćwiczyć na nowej sali już od września. Jak informuje Mirosława Marszałek, dyrektor placówki, odbiory techniczne zaplanowane są na lipiec. W budynku prowadzone są jeszcze prace wykończeniowe.

– Czekamy na otwarcie sali, bo to rozwiąże nasze problemy z prowadzeniem wychowania fizycznego. Dotychczas korzystaliśmy z hali na terenie Centrum Sportu i Rekreacji, ale dojście tam było często kłopotliwe, szczególnie z małymi dziećmi – mówi dyrektorka.

Nowa sala może w pewnym stopni rozwiązać również problemy klubów sportowych, które w okresie zimowym często nie miały gdzie trenować. Z taką sytuacją wielokrotnie spotykali się np. trenerzy Konstantynowskiej Akademii Sportu.

Ogólne wymiary hali wraz z zapleczem sportowym (szatnie, natryski itp.) to 887 m². Sama sala sportowa będzie ma 576 m². To kwadrat o wymiarach 24 na 24 metry, więc zmieści się w nim jedynie pełnowymiarowe boisko do siatkówki (18x9m). Wysokość hali w przestrzeni sportowej ma blisko 10 metrów (7,2 m wewnątrz), natomiast fragment użytkowy 3,5 metra. Sala sportowa będzie wyposażona w rozkładaną trybunę oraz kotarę dającą możliwość prowadzenia zajęć dla dwóch osobnych grup. Sala będzie zintegrowana specjalnym łącznikiem z budynkiem szkoły.

Obiekt kosztuje 3 995 700 zł, a 2,9 mln pochodzi z dofinansowania. Budowa rozpoczęła się w połowie 2018 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here