Strona główna Aktualności Sala MOK do remontu. Dzięki dotacji

Sala MOK do remontu. Dzięki dotacji

0
PODZIEL SIĘ
Sala widowiskowa MOK w Konstantynowie Łódzkim zmieni się w ciągu najbliższych miesięcy nie do poznania. Zostanie tam bowiem przeprowadzony gruntowny remont.

Nie byłby możliwy, gdyby nie 158 tys. zł, jakie placówka otrzymała na ten cel z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach ogólnopolskiego projektu „Infrastruktura domów kultury”. Jej pracownicy nie kryją radości.

– To pierwsze tak duże dofinansowanie od 28 lat. Cieszy nas tym bardziej, że spośród 768 wniosków z całego kraju otrzymało je tylko 147 instytucji. Co więcej, jeśli chodzi o wysokość dofinansowania nasz wniosek na liście województwa łódzkiego znalazł się na trzecim miejscu – wyjaśnia Lena Podsiadła, dyrektor MOK.

Łączna kwota, jaką placówka zamierza przeznaczyć na odnowienie sali widowiskowej to niemal 200 tys. zł, z czego 39,5 tys. zł będzie stanowił wkład własny (taką sumę zarezerwowano).

Co się zmieni?

– Będą nowe okna, drzwi, obudowa kaloryferów i oświetlenie (aczkolwiek nie sceniczne – przyp. red.). Wymienimy podłogę, innego wyglądu nabiorą ściany i sufit. To wszystko w zmienionej kolorystyce.  Ilość miejsc, których mamy 120 pozostanie bez zmian – dodaje dyrektor. – Mieszkańcy z pewnością zauważą dużą różnicę w wyglądzie, a sama sala będzie spełniała wymogi przeciwpożarowe.

Przetarg na wykonawcę remontu zostanie ogłoszony prawdopodobnie jeszcze w tym kwartale, aby latem można było rozpocząć prace.

– Mam nadzieję, że po wakacjach wejdziemy już do wyremontowanej, zupełnie innej sali – mówi Lena Podsiadła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here