PODZIEL SIĘ

W 6. kolejce II. ligi Włókniarz Konstantynów Łódzki grał w Pabianicach z tamtejszym Pabiksem mecz derbowy. Sukcesu sprzed roku konstantynowianom nie udało się jednak powtórzyć.

Pabiks Forma u DyBy Pabianice – KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 29:25 (20:19)

To spotkanie od samego początku nie układało się po naszej myśli. Gospodarze w ciągu półtorej minuty zdobyli trzy bramki. Przed szansą na trafienie na 4:0 stanął Kuśmierczyk, ale na nasze szczęście się pomylił. W końcu pierwszego gola dla KKS-u zanotował Trojanowski. Rywale byli jednak w gazie i z łatwością przebijali się przez nasze szyki obronne. Mecz toczył się bardzo szybkim tempem i już po dwudziestu minutach na tablicy mieliśmy wynik 15:7. W końcówce zdołaliśmy obronić parę akcji, ale i tak nasza strata do Pabiksu wynosiła 8 trafień.

Po zmianie stron gra nieco zwolniła. Nie zmieniło się jednak to, że to Pabianiczanie trafiali do bramki znacznie częściej niż my. W 45. minucie trzy skuteczne rzuty z naszej strony sprawiły, że na tablicy mieliśmy wynik 26:20. Końcówka spotkania należała już w zupełności do Włókniarza. Bramki Stępnia, Kubiaka, Kaflaka i Jencza dały nam nadzieję, ale do wyrównania zabrakło już czasu.

W ostatniej kolejce pierwszej rundy KKS zagra na wyjeździe zajmującym szóste miejsce w tabeli AZS-em UMCS-em Lublin. Włókniarz aktualnie jest na miejscu piątym.

Pabiks: Łuczyński, Pietrzykowski (5), Strzelec, Witczak, Nowicki (1), Skowroński (5), Laskowski (1), Biernat, Walocha, Bilichowski (4), Kaźmierczak (1), Kuśmierczyk (9), Sztajnert (2), Kempiński (1), Przybylski.

KKS: Walczak, Bartosz Borsiak (3), Trojanowski (4), Zajkiewicz, Jencz (5), Kaflak (1), Szymczyk, Stawicki, Lux (2), Hynasiński, Kubiak (4), Stępień (5), Michał Borsiak, Brański, Świątek, Świątkiewicz (1).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here