Strona główna Aktualności Rynek zmieni lokalizację. Z powodu remontu

Rynek zmieni lokalizację. Z powodu remontu

0
PODZIEL SIĘ
Za niespełna miesiąc miejskie targowisko zmieni na pewien czas swoją lokalizację. W związku z kompleksową modernizacją rejonu ulicy Sucharskiego sprzedawcy będą musieli przenieść się na teren Centrum Sportu i Rekreacji, czyli na plac Wolności 60.

Z wynajmem powierzchni handlowej nie powinni mieć problemu – przygotowano dla nich 101 stanowisk, różnej wielkości (największe mają prawie 40 metrów kwadratowych). Zapewniony zostanie dostęp do wody i toalet. Handel w nowym miejscu rozpocznie się 31 sierpnia.

Obecny rynek przejdzie gruntowny remont.

– Realizacja tej inwestycji dopiero ruszy. Miejsca do prowadzenia sprzedaży na bazarze funkcjonującym w obecnej formule będą funkcjonowały najdłużej jak to możliwe, czyli dopóki wykonawca nie zacznie tam remontu kanalizacji sanitarnej – wyjaśnia Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu.

Teren na placu Wolności będzie udostępniany klientom i sprzedawcom w godz. 5.00 – 14.00. Znajdujący się tam skatepark będzie w tym czasie oddzielany taśmą lub barierkami. Do godz. 15.00 ma trwać sprzątanie, tak, aby później mieszkańcy mogli korzystać ze skateparku.

– Rezerwacją miejsc zajmuje się przedsiębiorstwo komunalne. Umowę można podpisać na miesiąc, na kilka miesięcy lub na cały okres trwania modernizacji obecnego targowiska – dodaje rzecznik.

To odnowione zostanie oddzielone od ul. Sucharskiego pasem zieleni i będzie odrębnym ciągiem pieszo-jezdnym. Na placu handlowym pojawi się kostka, a wzdłuż niego staną boksy, płytsze (trzymetrowe) od strony ul. Sucharskiego i głębsze (sześciometrowe) naprzeciwko nich. Nowe kioski handlowe, o takim samym wyglądzie, będą zlokalizowane obok siebie i ustawione w jednym ciągu. Prace na rynku obejmą również budowę zaplecza sanitarnego, oświetlenia oraz monitoringu.

Przebudowa targowiska pochłonie około 2 mln zł. Część tej kwoty, w wysokości prawie 875 tys. zł, miasto pozyskało ze źródeł zewnętrznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here