Ruszy drugi etap budowy kanalizacji

  2
  PODZIEL SIĘ
  Prace przy kanalizowaniu osiedla rozpoczęły się w 2019 roku (fot. UM).
  Prawie 1 mln zł – tyle będzie kosztowała budowa kanalizacji sanitarnej w czterech konstantynowskich ulicach. Przedsiębiorstwo komunalne właśnie podpisało umowę na realizację tej inwestycji. 

  Prace zostaną wykonane do końca czerwca (taki w każdym razie termin widnieje w dokumencie) i obejmą ulice: Młynarską, Moniuszki, Sowińskiego, Bema. Przedsięwzięcie stanowi kontynuację robót rozpoczętych w ubiegłym roku, kiedy rury układano m.in. w ulicach Kilińskiego i Pułaskiego.

  W najbliższych miesiącach kanalizacja powstanie na długości około 1 kilometra. Co oczywiste, zadaniem wykonawcy będzie też odtworzenie nawierzchni.

  Jak duża jest ta inwestycja?

  – Chodzi o wybudowanie brakującej kanalizacji wraz z przepompownią oraz przyłączami do kilkunastu domów i odejściami bocznymi do ponad dwudziestu nieruchomości niezabudowanych – tłumaczy Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu. – W tym roku w ulicach, na których będą trwały prace pobudowano sieć wodociągową.

  Wartość planowanego przedsięwzięcia wynosi 994 tys. zł. Pieniądze na nie pochodzą z własnych środków „komunalki”, aczkolwiek zamierza ona starać się o pozyskanie około 100 tys. zł na ten cel z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

  2 KOMENTARZE

  1. Całe Żabiczki czekają na kanalizację od 25 lat i dalej – NIEMOC .
   Planuje się utopić ogromne pieniądze w remont torowiska tramwajowego , dla tramwaju który za dwa, trzy lata zastąpią autobusy elektryczne .
   Szkoda, wielka szkoda , że dalej musimy się topić w błocie i g…

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here