Strona główna Na sygnale kryminalne Rozbój w kafejce. Sprawcy w areszcie

Rozbój w kafejce. Sprawcy w areszcie

0
PODZIEL SIĘ
fot. policja
Dwaj mężczyźni w wieku 20 i 25 lat trafili za kraty po tym, jak dokonali rozboju w kafejce internetowej w Konstantynowie Łódzkim. Nie był to zresztą ich jedyny „wyczyn”.

Do zdarzenia doszło około godz. 8.00 we Wszystkich Świętych. Ofiarą ataku stał się pracownik, a skradziona została kasetka z pieniędzmi.

Działania konstantynowskich funkcjonariuszy doprowadziły do szybkiego ujęcia sprawców w miejscu zamieszkania jednego z nich. Pomogło nagranie z monitoringu, który zarejestrował wizerunki mężczyzn i niebieskiego Fiata Uno, którym się poruszali. Jak się okazało, samochód miał kradzione tablice rejestracyjne. Tuż przed rozbojem był tankowany na stacji benzynowej w Uniejowie, jednak kierowca nie zapłacił za paliwo…

Jeden napastnik (spoza powiatu pabianickiego) został przez policjantów rozpoznany, więc ci do niego pojechali. Fiat Uno stał na podwórku. Po pewnym czasie wjechało tam Audi, za kierownicą którego siedział 25-latek, mający w organizmie 0,5 promila alkoholu, a obok jego młodszy, pijany kolega (badanie wykazało ponad 1 promil). Przy 20-latku mężczyźnie znaleziono też narkotyki.

– Sprawcy usłyszeli zarzut rozboju i zostali osadzeni w  areszcie. Grozi im do dwunastu lat pozbawienia wolności. Starszy z mężczyzn odpowie ponadto za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, a jego kolega za posiadanie środków odurzających. Ustalamy też, czy przestępczy duet miał związek z kradzieżami paliwa na terenie naszego województwa – wyjaśnia nadkomisarz Joanna Szczęsna, rzecznik prasowy KPP w Pabianicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here