Strona główna Styl życia Rolety okienne, czyli osłony okienne do nowoczesnych aranżacji

Rolety okienne, czyli osłony okienne do nowoczesnych aranżacji

0
PODZIEL SIĘ
Nowoczesne wnętrza charakteryzują się minimalistycznym wystrojem. Proste formy i niewielka ilość kolorów pozwalają nadać im ciekawego wyglądu, który wpisuje się w nowoczesne trendy wnętrzarskie. Wiele osób w takich aranżacjach rezygnuje całkowicie z dekoracji okiennych.

Jednak również przy takiej stylistyce można sobie pozwolić na dekorację okna, która jednocześnie będzie pełnić praktyczne funkcje. Na jakie produkty tego typu warto zatem zwrócić uwagę?

Rolety w kasecie – kiedy warto je wybrać?

Jednym z chętniej wybieranych produktów do dekoracji i jednoczesnego osłonięcia okna są rolety okienne w kasecie. Jest to rozwiązanie o minimalistycznym wyglądzie. Gładki materiał w neutralnym kolorze idealnie będzie pasował do nowoczesnych wnętrz. Dodatkowo drążek, na jaki nawijana jest roleta w tym przypadku, ukryty jest w kasecie. To wpływa znacznie na estetykę tego rodzaju produktów.

Dodatkowo rolety w kasecie mogą mieć różnorodny wygląd i funkcjonalność. Cały czas najchętniej wybierane są proste rolety wykonane z grubej tkaniny o właściwościach lekko zaciemniających wnętrze domu. Jednak coraz większym zainteresowaniem cieszą się również inne rozwiązania. Przykładem mogą być tutaj rolety w kasecie całkowicie zaciemniające, wykonane z tkaniny typu blackout. Inną interesującą propozycją są rolety w kasecie typu dzień noc, które pozwalają na lepszą kontrolę nad tym, ile światła słonecznego dostaje się do wnętrza domu. Więcej na ich temat możesz dowiedzieć się odwiedzając stronę wiodącego producenta rolet w kasetach firmy Karnix – http://www.karnix.pl/rolety-w-kasecie-bezinwazyjne.html.

Plisa okienna – prywatność bez ograniczeń

Dla osób, które szukają uniwersalnych rozwiązań, które mogą być stosowane zarówno na klasycznych oknach, jak i tych uchylnych i dachowych, są plisy okienne. W odróżnieniu od tradycyjnych rolet, tkanina nie jest tutaj nawijana na drążek. Jest plisowana i układa się w harmonijkę. Taka konstrukcja pozwala na ich zaciąganie zarówno od góry, jak i od dołu. To daje praktycznie nieograniczone możliwości ustawiania jej pozycji. Możesz np. zasłonić dolną połowę oka lub tylko górę. Plisa okienna daje też możliwość zasłonięcia jedynie środkowej części skrzydła okiennego.

Do zalet tego rozwiązania należy zaliczyć także fakt, że plisy okienne idealnie przylegają do okien. To powoduje, że nawet gdy okno jest uchylone lub zamontowane pod kątem ostrym w stosunku do podłogi, nie ma efektu łopotania.

Również plisy okienne są dostępne w kilku wariantach. Jednym z nich jest tkanina zaciemniająca blackout. Po całkowitym zaciągnięciu rolety plisowanej umożliwia ona bardzo dobre zaciemnienie wnętrza. Gdy szukasz rozwiązania idealnie pasującego do sypialni czy salonu położonego na poddaszu, możesz wybrać rolety plisowane wykonane z tkaniny metalizowanej. Mają one właściwości izolujące ciepło. Oznacza to, że latem chronią pomieszczenia przed nadmiernym nagrzewaniem się, natomiast zimą nie pozwalają na duże utraty ciepła. Możesz też zdecydować się na tkaninę perłową o delikatnie błyszczącym wykończeniu. Pełną gamę kolorystyczną oraz opis wariantów tkanin plis okiennych znajdziesz na stronie karnix.pl.

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here