Strona główna Aktualności Rewitalizacja skwerów, Fun Laboratory. O co jeszcze „walczy” Konstantynów Łódzki?

Rewitalizacja skwerów, Fun Laboratory. O co jeszcze „walczy” Konstantynów Łódzki?

0
PODZIEL SIĘ
Urzędnicy z miejskiego ratusza starają się o dofinansowanie m.in. w czterech ważnych projektach. W przypadku pozytywnych rozstrzygnięć wielomilionowe inwestycje rozpoczęłyby się w 2020 roku. 

Ładniej na drogach i skwerach

Konstantynów stara się o pozyskanie funduszy na remont ulic: Słodowej, Nasiennej i Sucharskiego. Wniosek o dofinansowanie na poziomie 50 procent został złożony do Funduszu Dróg Samorządowych. Już w tym roku Konstantynów Łódzki skorzystał z takiej dotacji na przebudowę ul. Sienkiewicza, Słowackiego i Piłsudskiego (do kasy miejskiej trafiło 940 tys. złotych) – Więcej nt. Temat. Tym razem urzędnicy ubiegają się o bardzo podobną kwotę – 945 tys. złotych.

Kolejny wniosek został złożony na rewitalizację skweru Hubala i skweru przy ul. Sadowej. Koszt inwestycji to nieco ponad milion złotych. Miasto stara się o dofinansowanie na poziomie 60 procent z Wojewódzkiego  Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Inwestycja w najmłodszych

Ten projekt odmieniłby oblicze Szkoły Podstawowej nr 1. Padł pomysł, aby w placówce przy ul. Łódzkiej zbudować Fun Laboratory o wartości 4 271 186 zł. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 mogłoby wynieść 3 351 668 zł.
Projekt to wymagające przedsięwzięcie, w którego realizację weszłaby budowa pięciu nowoczesnych sal edukacyjnych: dwóch do nauki języków obcych, informatyki i robotyki, biologiczno-chemicznej z planetarium oraz matematyczno-fizyczno-chemicznej wraz z laboratorium.

– Zależy nam również na tym, aby w ramach tego projektu szkoła mogła zyskać bieżnię lekkoatletyczną. Byłoby to znakomite przedsięwzięcie – mówi Robert Jakubowski, burmistrz Konstantynowa Łódzkiego.

Stawiamy na geotermię 

Największy projekt, który może zostać zrealizowany na terenie miasta to odwiert geotermalny, którego koszt opiewa na 22 152 300 zł. Całość może być opłacona z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

– Ten odwiert byłby wykonany na terenie naszej spółki komunalnej. Moglibyśmy wykorzystać energię z geotermii do ogrzewania naszych mieszkań, a nadwyżka mogłaby być sprzedawana do innych odbiorców.

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here