PODZIEL SIĘ

W weekend odbyła się czwarta edycja turnieju o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego. Tylko jedna drużyna z naszego miasta znalazła się na podium. 

W grupie A rywalizowali aktualni mistrzowie, czyli KAS Konstantynów Łódzki. Niestety, od samego początku źle weszli w zmagania i z wynikami 2:2 przeciwko MKS Mianów, 1:3 z Włókniarzem II Pabianice, 0:0 z KKS-em oraz 3:0 z Iskrą Dobroń zakończyli swój udział w imprezie. Grupę zdominowały za to Włókniarze. Pierwsze miejsce zajął Włókniarz I Konstantynów Łódzki, a tuż za nim uplasował się Włókniarz II Pabianice.

W drugiej grupie walczyli między innymi piłkarze PTC Pabianice, którzy mieli chrapkę na zgarnięcie pucharu. Przeszkodzić w tym chciał im Włókniarz I Pabianice. Obie ekipy zanotowały po 3 zwycięstwa, a w bezpośrednim pojedynku między nimi padł remis 0:0. Ekipa Włókniarza II Konstantynów niestety przegrała wszystkie swoje pojedynki i odpadła z turnieju.

W pierwszym półfinale pomiędzy Włókniarzem I Pabianice i Włókniarzem II Pabianice w regulaminowym czasie padł remis 1:1. Do wyłonienie finalisty potrzebne były karne i w nich lepsi okazali się pabianiczanie. W drugim półfinale mierzyło się PTC Pabianice oraz Włókniarz II Pabianice. Fioletowi mieli ten pojedynek pod kontrolą i po dwóch golach Daniela Dudzińskiego zameldowali się w finale.

 

W meczu o trzecie miejsce Włókniarz I Konstantynów Łódzki za sprawą bramki Patryka Różyckiego pokonał Włókniarz II Pabianice 1:0 i znalazł się na najniższym stopniu podium.

Starcie finałowe pomiędzy PTC Pabianice i Włókniarzem I Pabianice było bardzo zacięte. Najpierw gola na 1:0 dla zielonych zdobył Jakub Dobroszek. Fioletowi dali jednak szybką odpowiedź i już po chwili Daniel Dudziński strzelił na 1:1. W końcówce szalę na swoją stronę przechyliło PTC, za sprawą gola Piotra Szynki.

 

Jeśli chodzi o nagrody indywidualne: najlepszym strzelcem z dorobkiem 5 trafień został Przemysław Felczak (Iskra Dobroń), bramkarzem turnieju okrzyknięto Jakuba Waszczuka (Włókniarz I Pabianice), obrońcą turnieju był Jakub Grzelak (Włókniarz I Konstantynów), najlepszym technikiem wybrano Bartosza Jarycha (Włókniarz II Pabianice), a MVP turnieju został Daniel Dudziński (PTC Pabianice).

Włókniarz I Konstantynów: Patryk Szulc, Michał Zieliński, Błażej Gosik, Marcin Olejniczak, Mateusz Maraszek, Michał Bartosik, Bartosz Cieślak, Jakub Grzelak, Patryk Różycki.

Włókniarz II Konstantynów: Rafał Komorowski, Cezary Sztendel, Tomasz Wdówka, Paweł Lefik, Jarosław Janiak, Kamil Karga, Roman Karga, Mariusz Woźniak, Jarosław Nowogórski, Rafał Ignatowicz.

KAS: Jakub Światłowski, Piotr Stelmasiak, Marcin Kubiak, Tomasz Łabuza, Adrian Bąkowicz, Piotr Wodziński, Kamil Rutowicz, Łukasz Antosik, Kamil Bandel, Rafał Owczarek.

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here