Strona główna Aktualności Przychodnie i seniorzy szykują się do szczepień

Przychodnie i seniorzy szykują się do szczepień

0
PODZIEL SIĘ
Konstantynowskie przychodnie przygotowują się do rozpoczęcia szczepień przeciwko koronawirusowi wśród najstarszych mieszkańców naszego miasta. Ta największa – przy ul. Sadowej – planuje podać w przyszłym tygodniu pierwsze dawki 30 seniorom.

Obecnie trwają prowadzone przez nią szczepienia w Domu Pomocy Społecznej w Bechcicach. Dotyczy to zarówno pensjonariuszy, jak personelu tej placówki. Ponadto obejmują one pracowników medycznych samej przychodni. Przyznany tam limit szczepionek na ten tydzień wynosi 180.

Równocześnie i w tym punkcie, i w trzech pozostałych, czyli w NZOZ „Zgoda”, NZOZ „Eskulap” i Centrum Medycznym „Olmed” trwają zapisy na szczepienia. Kolejek nie ma, ale na brak chętnych przychodnie też nie narzekają.

– Zainteresowanie, ku naszemu pozytywnemu zaskoczeniu, jest ogromne – nie kryje zadowolenia Beata Maurer, kierownik NZOZ „Zgoda”. – Zapisało się już 3/4 naszych pacjentów w wieku 80+. Szczepionki są zamówione, czekamy na dostawę.

Pracownicy ZOZ przy ul. Sadowej dzwonią do seniorów, którzy zadeklarowali chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19, by uzgodnić z nimi terminy. Pierwsze na najbliższy poniedziałek.

– Aby uniknąć kolejek oraz gromadzenia się dużych grup ludzi w jednym miejscu, pacjenci są umawiani na szczepienie na konkretny dzień i godzinę, co 15 minut, w budynku B, w czasie kiedy nie będą funkcjonować poradnie specjalistyczne – tłumaczy Sławomir Jabłoński, dyrektor ośrodka.

Niewielu mieszkańców jest natomiast zainteresowanych skorzystaniem z transportu do punktu szczepień (takie zapotrzebowanie można zgłaszać pod numerem 605 141 133, telefon czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 15.00).

– Prowadzimy rozeznanie, ale dotychczas o taką formę wsparcia pytało zaledwie kilka osób, a chęci skorzystania z niego nie wyraził jeszcze nikt – mówi Marlena Kamińska, rzecznik prasowy magistratu.

Z danych prowadzonych przez referat spraw obywatelskich w Urzędzie Miejskim wynika, że w Konstantynowie Łódzkim mieszka 797 osób powyżej 80 lat. Tych z drugiej grupy wiekowej (od 70 do 79 lat), dla których zapisy na szczepienia rozpoczną się 22 stycznia, jest 1570.