Strona główna Aktualności Przybywa zakażeń. Od jutra nowe obostrzenia

Przybywa zakażeń. Od jutra nowe obostrzenia

0
PODZIEL SIĘ
W całej Polsce przybywa osób zakażonych koronawirusem. Na terenie powiatu pabianickiego jest ich teraz 166. Wśród nich mieszkańcy Konstantynowa Łódzkiego.

Ilu dokładnie? Wczoraj sanepid informował o 44 potwierdzonych przypadkach (dziś nie był w stanie podać dokładnej liczby) i 51 osobach przebywających na kwarantannie. Nietrudno jednak przewidzieć, że dane dotyczące COVID-19 będą zmieniały się z dnia na dzień.

Z powodu wzrostu zakażeń w mieście magistrat ograniczył bezpośrednią obsługę mieszkańców. Urzędnicy apelują, aby załatwiać sprawy drogą telefoniczną lub elektroniczną. O ile to możliwe.

– Jeśli sprawa wymaga osobistej wizyty w urzędzie, należy się wcześniej na nią umówić – zaznacza Marlena Kamińska, rzecznik prasowy magistratu.

Nieczynna jest również kasa urzędu (opłat bez prowizji, pomijając przelewy, można dokonywać w banku przy ul. Zgierskiej 23A).

Jutro (10 października) cały kraj znajdzie się w żółtej strefie. Oznacza to m.in. konieczność noszenia maseczek również na świeżym powietrzu i limity osób m.in. w kinach, w lokalach gastronomicznych, w siłowniach i klubach fitness.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here