Strona główna Aktualności Przebudujemy ul. Sucharskiego

Przebudujemy ul. Sucharskiego

6
PODZIEL SIĘ
27 lipca br. w Konstantynowie Łódzkim ruszy duża inwestycja drogowa – przebudowa ul. Sucharskiego.

Modernizacja obejmie przede wszystkim wyprostowanie przebiegu ulicy poprzez wytyczenie bezpośredniego wjazdu z ul. Sadowej i bezpośredniego wyjazdu na ul. Narutowicza, a także przebudowę nawierzchni, budowę chodników i nowych miejsc parkingowych. Projekt zakłada poprawę funkcjonalności istniejącego układu drogowego i jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zaplanowane prace spowodują konieczność wycinki drzew w pasie drogi, ale w ich miejsce pojawi się znacznie więcej nowych nasadzeń. Będą to katalpy – eleganckie drzewa formowane, szczepione na pniu.

 

Prace remontowe potrwają około 5 tygodni i na ten czas ulica Sucharskiego będzie wyłączona z ruchu samochodowego. Nie będzie też możliwości parkowania aut. Mieszkańcom osiedla udostępniono bezpłatny, niestrzeżony parking na posesji przy ul. Kopernika 7.

 

Na realizację inwestycji gmina Konstantynów Łódzki pozyskała 608 437 zł z Funduszu Dróg Samorządowych. Całkowita wartość zadania to 1 216 874 zł.

REKLAMA

6 KOMENTARZE

  1. Jeżeli władzą Konstantynowa wydaje się że można przenieść targowisko istniejące kilkadziesiąt lat w inne oddalone o prawie kilometr miejsce bez negatywnych konsekwencji dla handlujących jak również osoby starsze i nie zmotoryzowane to są w wielkim błędzie . radziłbym się jednak zastanowić i przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami co o tym sądzą . Plac przy Kopernika 7 jest pusty nikt tam nie parkuje , może tam zorganizować tymczasowe targowisko , natomiast przy stadionie tylko przemysłówka w sobotę bo wszyscy się tam nie zmieszczą .

    • Prace remontowe mają trwać 5 tygodni, przeniesienie targowiska dotyczy tylko krótkiego okresu. Różnica między 500 metrów a 1 km jest na tyle niewielka, że nawet osoby starsze i niezmotoryzowane jakoś sobie poradzą przez ten tydzień czy dwa. Nie róbmy z dorosłych ludzi bezradnych niemowlaków.
      Konsultacje z mieszkańcami doprowadzą tylko do jednego: odsunięcia inwestycji w czasie. Nie wyniknie z tego żaden sens, chyba że ktoś zaproponuje, żeby zrobić targowisko u niego na podwórku. Czy malowanie pasów albo wymianę koszy na śmieci też miasto ma konsultować, bo ktoś coś ważnego w tej sprawie może powiedzieć? Kupcy z targowiska i tak się gremialnie wynieśli na wakacje, niewielu ostatnio tam widuję.

  2. Tez uwazam, ze Urzad wciska glupoty. Az wstyd, ze redakcja bezkrytycznie je powiela. Uulica Suchatskiego jest od samego poczatku prosta i nie trzeba nic poprawiać. To co probuje nam sie wmówić, nie jestl ul. Sucharskiego ale droga do zatok parkingowych. Wszystkie przebudowy powinny byc konsultowane z mieszkancami. Tu tego nie zrobiono. To jest sprawa dla prawdziwych dziennikarzy.

  3. Ulicy Sucharskiego prostowac nie trzrba bo jest ptosta. Prostowany bedzie ejazd fo zatok. Niecwiem dlaczego jakies gliupki od jakiegos czasu probuja nsm emoeic ze hlowna ulica to nie Sucharskiego. Mozr powinni zmienic pracr dkoro nie umirja czytac nap

    • Jestem absolutnie pewny, że o wiele łatwiej jest przeczytać nawet najbardziej zawikłaną mapę niż ten pełny błędów komentarz powyżej. A co do Sucharskiego – przydałaby się choć schematyczna mapka przebudowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here