Strona główna Aktualności Protestujący przeszli przez centrum. Byli też „obrońcy kościołów” (ZDJĘCIA)

Protestujący przeszli przez centrum. Byli też „obrońcy kościołów” (ZDJĘCIA)

9
PODZIEL SIĘ
Grupa około 500 osób przeszła w sobotę po godz. 12.00 przez centrum Konstantynowa Łódzkiego. To był pierwszy protest przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dotyczącemu ustawy aborcyjnej. 

Demonstranci w asyście policyjnych radiowozów przeszli od ul. Piłsudskiego, gdzie znajduje się siedziba Prawa i Sprawiedliwości w stronę placu Kościuszki. Tutaj chcieli skręcić pod kościół Narodzenia NMP, ale policjanci pokierowali ich w stronę ul. Jana Pawła II. Przed kościołem stała grupa tzw. „obrońców kościołów”, którzy mają nie dopuścić do niszczenia budynków i symboli religijnych. Wśród protestujących nie było jednak widać agresywnych zachowań, a demonstracja przebiegła spokojnie.

 

9 KOMENTARZE

  1. Żałosna banda kiboli co nie wiedzą nawet co to Kościół, ale że słyszeli, że będzie bitwa to już przyszli – przecież w tym stroju to nawet do Kościoła by ich nie wpuścili, a im jakieś obrony w głowie

  2. Warci uwagi czy nie, ale ilość wyzwisk pod ich adresem spowodowana tylko tym ze sobie stali jest zatrważająca. To ze ktoś jest w mniejszości nie oznacza ze jest gorszy. Nauczcie się tolerancji chociaż dla ludzi którzy wam nie wadzą, chamy.

    • No właśnie. Dlaczego oni są anonimowi? Warto wiedzieć kto może zrobić innym krzywdę. Jeśli oi mają być ocenzurowani to uczestnicy marszu również. Widać są równi i równiejsi….

    • Osoby stojące przed kościołem nie szły w zorganizowanym proteście, dlatego ich wizerunek nie został upubliczniony. Natomiast wizerunek osób maszerujących środkiem ulicy w asyście policji został opublikowany zgodnie z art. 81 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych: 2. Zezwolenia nie wymaga rozpowszechnianie wizerunku: 2) osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here