Strona główna Na sygnale kryminalne Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przestępstwa urzędniczego

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przestępstwa urzędniczego

0
PODZIEL SIĘ
Po zapoznaniu się ze złożonym przez burmistrza Roberta Jakubowskiego zawiadomieniem dotyczącym podejrzenia nadużyć finansowych, jakich miał dopuścić się były dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Prokuratura Rejonowa w Pabianicach wszczęła śledztwo.

Jak podkreśla Monika Piłat, jej szefowa, toczy się ono w sprawie, a nie przeciwko i na razie nie ma mowy o stawianiu komukolwiek zarzutów.

– Dotyczy ewentualnego przekroczenia uprawnień przez dyrektora MOK – tłumaczy prokurator. – Chodzi o finansowanie ze środków publicznych spotkań i działalności, które nie mają związku z tą prowadzoną przez MOK, a tym samym działanie na szkodę interesu publicznego.

Akta sprawy trafiły do Komendy Powiatowej Policji, jej też zlecono przesłuchanie byłego dyrektora i świadków. Wątków jest wiele (pisaliśmy o nich TUTAJ), wszystkie mają być szczegółowo wyjaśniane.

Śledztwo jest prowadzone z art. 231 § 1 kodeksu karnego, mówiącego, że: „funkcjonariusz publiczny, który przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

REKLAMA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here