Strona główna Styl życia Praca w Niemczech – sezonowa czy na stałe

Praca w Niemczech – sezonowa czy na stałe

0
PODZIEL SIĘ

Coraz większa mobilność na rynku pracy wiąże się z tym, że mnóstwo osób decyduje się na podjęcie zatrudnienia poza granicami kraju. Popularnym kierunkiem wyjazdów są Niemcy. Czy w trakcie migracji lepiej szukać pracy sezonowej czy na stałe?

Praca w Niemczech na stałe – zalety

Wyjazd do stałej pracy nie wymaga skrupulatnego zaplanowania czasu, w którym będzie się przebywać poza granicami kraju. Pozwala to także na wykonywanie obowiązków w dłuższym okresie, a co za tym idzie – zarobienie znacznie większych pieniędzy. Stała praca w Niemczech ma również inne zalety. Przede wszystkim daje większe szanse awansu i podwyżek wynagrodzenia. Kolejną korzyścią wiążącą się z pracą w Niemczech na stałe jest możliwość  zdobycia specjalistycznego doświadczenia zawodowego w określonej dziedzinie. Popularnym zajęciem wykonywanym za zachodnią granicą przez Polaków stała się ostatnio opieka nad osobami starszymi. Niektóre osoby traktują taki wyjazd jako jednorazową przygodę, jednak dla większości wyjeżdżających jest to stałe źródło dochodu.

Jako dobrze płatne zajęcie opieka nad seniorami pozwala na osiągnięcie stabilizacji finansowej. Daje także możliwość podniesienia kwalifikacji poprzez naukę języka obcego i zdobycia zawodu z perspektywami na przyszłość. Korzystne oferty pracy w Niemczech znajdziesz na stronie https://laxocare.pl/oferty. Możesz liczyć na satysfakcjonujące zarobki, ubezpieczenie i zakwaterowanie. Praca w Niemczech dla Polaków dostępna jest w rozmaitych branżach – wszystko zależy od znajomości języka, doświadczenia i kwalifikacji.

Praca na stałe w Niemczech – wady

Najważniejszą wadą pracy za granicą na stałe jest tęsknota związana z rozłąką z rodziną i przyjaciółmi. Przebywając przez dłuższy czas w obcym otoczeniu można czuć przygnębienie i smutek, a złe samopoczucie bywa istotną przeszkodą w rozwijaniu zawodowych umiejętności.

Praca sezonowa w Niemczech – zalety

Zaletą pracy sezonowej jest duża liczba ofert, również dla par czy całych grup znajomych. Wynagrodzenie okazuje się korzystne, a warunki pracy atrakcyjne. Na uwagę zasługują też niskie koszty utrzymania, rozwinięte pośrednictwo pracy i szansa na szybki powrót do Polski w przypadku tęsknoty, problemów ze zdrowiem, nieoczekiwanych trudności czy ogólnego niezadowolenia z wyjazdu.

Praca sezonowa w Niemczech – wady

Wynagrodzenia za pracę sezonową są z reguły niższe niż w przypadku pracy stałej. Mniejsza jest także różnorodność ofert. Zwykle zatrudnienie można znaleźć w branży ogrodnictwa, rolnictwa czy leśnictwa. Praca sezonowa to zazwyczaj ciężka praca fizyczna, głównie na zewnątrz, nierzadko w trudnych warunkach atmosferycznych. Obowiązki wykonuje się w oddaleniu od dużych miast i przez wiele godzin dziennie, co również może stanowić niedogodność.

Sezonowa praca w Niemczech nie zakłóca mobilności i pozwala na szybki powrót do kraju. Praca na stałe daje z kolei szansę na większe zarobki i dynamiczny rozwój kariery. To, na jaki typ wyjazdu się zdecydujesz, trzeba dopasować do indywidualnych możliwości i preferencji.