Strona główna Na sygnale pożary Pożar na ul. Kilińskiego. W akcji kilka zastępów straży pożarnej

Pożar na ul. Kilińskiego. W akcji kilka zastępów straży pożarnej

0
PODZIEL SIĘ
fot. OSP Konstantynów
Strażacy zawodowi i ochotnicy wyjechali do pożaru, jaki wybuchł przy ul. Kilińskiego 8 w Konstantynowie Łódzkim. Podczas akcji gaśniczej miała miejsce bardzo niebezpieczna sytuacja.

Ogień pojawił się w niedzielę krótko przed godz. 21.00. Paliły się drewniane komórki. Płomienie zdążyły rozprzestrzenić się na tyle, że żywioł zagrażał sąsiednim budynkom mieszkalnym oraz komórce, w której było składowane drewno. Udało się go jednak w porę opanować.

W międzyczasie doszło do groźnego zdarzenia.

– Gdy druhowie zbliżyli się do drzwi wejściowych do komórki, doszło do rozszczelnienia butli z gazem. Podmuch ognia był na tyle silny, że strażacy zostali odrzuceni od komórki na blisko dwa metry… Na szczęście dzięki zastosowaniu środków ochrony indywidualnej i prawidłowemu podejściu do budynku skończyło się tylko na strachu. Nikomu nic się nie stało – relacjonują ochotnicy z OSP w Konstantynowie Łódzkim.

Z powodu bardzo silnego zadymienia strażacy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Aby upewnić się, że ugaszone są wszystkie zarzewia ognia, użyli kamery termowizyjnej. Prowadzili też prace rozbiórkowe.

W działaniach brało udział 17 osób. Akcja trwała około 2,5 godziny.

fot. Damian Karwacki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here