Strona główna Styl życia Uroda i zdrowie Pomocniki i wózki fryzjerskie – niezbędne wyposażenie salonu fryzjerskiego

Pomocniki i wózki fryzjerskie – niezbędne wyposażenie salonu fryzjerskiego

0
PODZIEL SIĘ

Każdy, kto choć raz odwiedził salon fryzjerski, dobrze wie, jak chaotyczna i trudna bywa praca stylistów fryzur. Właśnie z tego powodu fryzjerzy muszą ułatwiać sobie wykonywanie zadań, aby wizyta każdego klienta w salonie przebiegła tak gładko i bezproblemowo, jak to tylko możliwe. Aby zapewnić sobie wygodę pracy, fryzjerzy inwestują w pomocniki i wózki fryzjerskie. Dlaczego te niewielkie meble stanowią tak ważny element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego? Zapraszamy do lektury.

 

Niezbędny dodatek

Wydawać by się mogło, że pomocniki fryzjerskie to – jak sama nazwa wskazuje – tylko pomocniki, a ich kupno wcale nie jest koniecznością. Jednak każdy fryzjer, który miał szansę używać takiego pomocnika, nie jest w stanie wrócić do pracy bez niego. Jest bardzo wygodny w użyciu, ponieważ jest lekki i ma zamontowane kółka, dzięki czemu można go łatwo przemieszczać w dowolne miejsce. Dosłownie w dowolne, bo jest też niewielkich rozmiarów, więc można go ustawić tam, gdzie akurat jest najbardziej potrzebny.

Przedłużenie ręki fryzjera

Naprawdę dobrze zaprojektowany pomocnik fryzjerski to coś więcej niż tylko poruszający się na kółkach wózek. Można w nim zmieścić całą gamę produktów fryzjerskich potrzebnych styliście do wykonania swojej pracy – niezależnie od tego, co akurat robi.

Wózek fryzjerski może być wyposażony w dużą ilość pojemnych szuflad, w których zmieści się duża ilość kosmetyków, próbek i wszelkiego rodzaju akcesoriów, po które fryzjer często sięga. Te przedmioty, które akurat są najbardziej potrzebne i ciągle używane, mogą znaleźć swoje miejsce na obszernym blacie. Jeśli jest ich dużo, można je umieścić na często montowanych przy wózkach bocznych półkach czy mniejszych szufladach. Równie przydatne co takie właśnie boczne półki, są wieszaki i uchwyty, szczególnie przydatne do przechowywania suszarki.

Producenci mebli fryzjerskich dokładają wszelkich starań, by wózki takie były dobrze dostosowane do procesu koloryzacji włosów. Co za tym idzie, tworzą pomocniki wyposażone we wszystkie akcesoria potrzebne do sprawnego wykonania tego zabiegu. W specjalnie przeznaczonych do tego celu wózkach można więc znaleźć miseczki i półki na farbę, uchwyty na folię z ząbkami, ułatwiającymi urywanie folii czy wyciskacz do tubek farby.

Pomocniki fryzjerskie są tak projektowane, aby nie tylko ich szerokość doskonale odpowiadała warunkom panującym w salonie. Z założenia mają one również taką średnią wysokość, która pozwala fryzjerowi na swobodne sięganie po przedmioty znajdujące się na blacie, bez konieczności pochylania się. Na dłuższą metę znacznie zwiększa to komfort pracy i odciąża fryzjera.

Atrakcyjny wygląd, wysoka jakość

Funkcjonalność pomocnika fryzjerskiego jest równie ważna co jego wygląd. Wózki są projektowane tak, aby pasowały do każdego salonu – cechą je różniącą jest najczęściej kolor. To, co je łączy, to wysoka jakość materiałów, z którego są wykonywane. Wózek taki, narażony na zniszczenie, produkuje się przy użyciu materiałów odpornych na zarysowania. Aby ułatwić jego przemieszczanie, montuje się w nim kółka odporne na zabrudzanie, dzięki czemu można mieć pewność, że znajdujące się na podłodze włosy nie utrudnią przesuwania wózka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here