Strona główna Aktualności Podpisano umowę na dokumentację dużej inwestycji

Podpisano umowę na dokumentację dużej inwestycji

0
PODZIEL SIĘ
Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy osiedla Józefów w Konstantynowie Łódzkim doczekają się sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. I chociaż jeszcze nieprędko, to pierwszy krok w tej sprawie został właśnie zrobiony.

Przedsiębiorstwo komunalne wyłoniło firmę, która opracuje dokumentację projektową dla wartej kilka milionów inwestycji. Umowa została już zawarta. Koszt przygotowania dokumentacji wynosi niespełna 300 tys. zł.

Wykonawca (ze Rzgowa) ma na to zadanie mniej więcej rok, bo termin strony ustaliły na drugi kwartał 2021.

Kiedy nastąpi rozpoczęcie budowy? Prawdopodobnie w 2022 roku (w wariancie optymistycznym pod koniec przyszłego).

– Całkowita realizacja przedsięwzięcia jest przewidziana do 2025 roku. W dwunastu ulicach zostanie pobudowana sieć wodociągowa i kanalizacja sanitarna. Przyłączenia poszczególnych nieruchomości będą już po stronie mieszkańców – wyjaśnia Marlena Kamińska, rzecznik prasowy konstantynowskiego magistratu.

Prace obejmą następujące ulice: Kasztelańską, Józefów, Bocianią, Wycieczkową, Żurawią, Kruczą, Wiewiórczą, Rysią, Sarnią, Zajęczą, Jaskółczą i Sobolową.

Inwestycję oszacowano na 7,5 mln zł, z czego tylko 1,5 mln zł ma stanowić wkład własny „komunalki”. Skąd pozostała kwota?

– Spółka planuje pozyskać 6 mln zł częściowo umarzalnej pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – tłumaczy rzecznik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here