Strona główna Aktualności Podpisano umowę na budowę „konstantynowskiego” odcinka S14

Podpisano umowę na budowę „konstantynowskiego” odcinka S14

2
PODZIEL SIĘ

Dziś podpisano umowę na wykonanie pierwszego odcinka trasy S14, która ma połączyć obwodnicę Pabianic z autostradą A2 w miejscowości Słowik. 

Podpisana umowa dotyczy 12-kilometrowego odcinka od węzła Łódź Lublinek do węzła Teofilów.

– Realizacja drogi ekspresowej S14 to niesłychanie ważna i wyczekiwana od wielu lat inwestycja zarówno dla mieszkańców Łodzi, Aleksandrowa Łódzkiego, Pabianic, Zgierza i Konstantynowa Łódzkiego, jak też dla tysięcy kierowców, którzy dziś podróżując przez Polskę przejeżdżają przez centra tych miejscowości. Dzięki niej aglomeracja łódzka, która jest położona w ścisłym centrum kraju, już wkrótce uzyska jeszcze lepszy dostęp do wygodnej i bezpiecznej sieci dróg – powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. który uczestniczył w podpisaniu umowy w łódzkiej siedzibie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Konstantynów Łódzki znajdzie się pomiędzy dwoma węzłami – Retkinia i Konstantynów Łódzki.

Lokalizacja węzła Konstantynów Łódzki

Wykonawcą pierwszego odcinka będzie konsorcjum firm Budimex – Strabag, które zaprojektuje i wybuduje trasę za 561,8 mln zł w ciągu 32 miesięcy od podpisania umowy. Do czasu realizacji robót nie wlicza się okresów zimowych (tj. od 15 grudnia do 15 marca).

Zakres zadania obejmuje projekt i budowę dwujezdniowej trasy o nawierzchni
bitumicznej wraz z infrastrukturą techniczną. W ramach S14 zaprojektowano
4 węzły drogowe, ponad dwadzieścia obiektów inżynierskich (wiaduktów,
mostów, dużych i małych przejść dla zwierząt).

 

2 KOMENTARZE

  1. Mieszkancy tamtych okolic wcale nie czrkaja z utesknieniem na te inwestycje. Z fajnego przedmiesciA zaczyna tobic sie syf w stylu okanowane centrum logostyczne, kolejne markety itp. Halas i zatruwanie powetrza spalinami nikogo nie ciesza

    • Trasa planowana jest od dawna, strefa też już ma swoją historię. Wszystko było wiadome. Z trasy ucieszą się mieszkańcy centrum, którzy wprawdzie wiedzieli, że mieszkają przy drodze, więc się nie mogą wykręcać, ale z czasem stała się uciążliwie ruchliwa. S14 się przyda i odciąży miasto, głównie z ciężarówek.
      Każdy chce szybkich dróg, ale nikt nie chce przy nich mieszkać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here